Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Opel Insignia w pigułce

Opel Insignia w pigułce

Sprawdź vin

Sprawdż raport historii auta, podaj numer VIN

Informacje o Opel Insignia I

Lata produkcji 2008 - teraz
Segment: Klasa średnia

Model klasy średniej (segment D), flagowy model Opla produkowany od 2008 roku. W ofercie marki zastąpił Vectrę i Signum. Powstały dwie generacje modelu – druga debiutowała na rynku w 2017 roku. Dostępny w wersjach sedan, liftback i kombi oraz uterenowionego kombi (Insignia Country Tourer). Dotychczas wyprodukowano ponad 900 tys. egzemplarzy modelu. W Wielkiej Brytanii oferowany jako Vauxhall Insignia, w Chinach i Ameryce Północnej – jako Buick Regal, zaś w Australii – jako Holden Insignia oraz Commodore. Nazwa modelu pochodzi od łacińskiego słowa „insigne”, które oznacza godło, herb lub klejnot.

Tytuł Samochodu Roku to nie przypadek. Opel zrobił naprawdę wiele, by Insignia wyróżniała się w specyficznej klasie D. Efekt jest znakomity.

~Powagosław

Podobno nawet parasol raz w roku wystrzeli. Ale Insignią Opel od razu wystrzelił wszystkich niedowiarków daleko w kosmos. To prawdopodobnie najładniejszy samochód spośród tych, których nie chciałbym mieć. Ot, dużo szacunku zamiast pustego pożądania.

~Luzacjusz

Dane techniczne Opel Insignia I

Moc silników 110–325 KM
Pojemność silników 1,4–2,8 l
Prędkość maksymalna 185–270 km/h
Przyspieszenie 0-100 6,0–13,8 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Opel Insignia I
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 3801
Koszt ogólny 21,50 PLN
LPG29.04 PLN
ON42.38 PLN
PB59.08 PLN
Wydatki serwisowe 3,46 PLN Pozostałe wydatki 15,17 PLN

Publikacje o Opel Insignia

Newsy o Opel Insignia