Szukaj

Informacje o Alfa Romeo 8C Competizione

Lata produkcji: 2008 – 2009
Segment: Auta sportowe
Samochód sportowy (segment G) o nadwoziu typu coupe lub kabriolet, produkowany w latach 2007-2009. Uważany jako następca słynnego modelu SZ (Sprint Zagato) z przełomu lat 80. i 90. Pierwowzorem 8C Competizione był prototyp o tej samej nazwie przedstawiony w 2003 roku. Nazwa ta nawiązuje do tradycji Alfy z lat 30-40 ubiegłego wieku, kiedy to symbolem 8C oznaczano auta z 8-cylindrowymi silnikami. Competizione to z kolei hołd oddany legendarnej Alfie Romeo 6C 2500 Competizione. Wersja kabrio została nazwana 8C Spider.
czytaj więcej
Powagosław
Alfa Romeo to z założenia ładny samochód i niech tak zostanie. Ale przez ostatnie lata włoska marka produkowała wyłącznie auta z kompromisem – nierzadko efektowne, ale podporządkowane rynkowym celom. Ten model jest wyjątkowy i bezkompromisowy. Bez dwóch zdań – najpiękniejsza Alfa od czasu AR Montreal z lat 70. ~Powagosław
Luzacjusz
Zacytuje Mickiewicza: „To lubię!”. Od tego samochodu emanuje taka energia, że aż zaczeski uciekają z wiatrem. Competizione i reszta Alfek, to jak Doda i jej Dodatek (pan Behemoth aktualnie, zgadza się?) ~Luzacjusz

Alfa Romeo 8C Competizione – wybierz silnik

Pokaż silniki:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Alfa Romeo 8C Competizione
Aktualnie przeglądasz Alfa Romeo 8C Competizione