Szukaj

Informacje o Aston Martin Cygnet

Lata produkcji: 2010 – 2013
Segment: Auta najmniejsze
Mały samochód miejski klasyfikowany w grupie premium segmentu A, produkowany od 2010 roku (w Polsce od 2011 roku). Jego koncepcyjnym pierwowzorem był prototyp Cygnet Concept z 2009 roku. Wersja studyjna i produkcyjna powstały w oparciu o Toyotę iQ. Stworzenie Cygneta wymusiły na marce restrykcyjne unijne przepisy dotyczące emisji spalin. By uniknąć kar, Aston Martin musiał zmniejszyć średnie zużycie paliwa swoich samochodów przez wprowadzenie bardziej ekologicznego auta. Nie budował go jednak od podstaw, a jedynie we współpracy z Toyotą przeprojektował jej model iQ.
czytaj więcej
Powagosław
Nabywcom Cygnetów powinni dziękować przyszli właściciele pełnokrwistych Astonów. Dzięki tym pierwszym, ci drudzy wciąż mogą cieszyć się z jazdy pięknymi, paliwożernymi autami. Nie zmienia to faktu, że brytyjska marka poszła po najmniejszej linii oporu, przerabiając jedynie malucha Toyoty. ~Powagosław
Luzacjusz
Panie i panowie, dożyliśmy chwili, kiedy można kupić nowego Aston Martina bez konieczności rujnowania swoich finansów aż po grób. Zaraz, tyle mam zapłacić za Toyotę? Chociaż nie, to nie jest dziecko ani Astona, ani Toyoty. Najdroższego malucha wszechczasów stworzyła Unia Europejska. ~Luzacjusz

Aston Martin Cygnet – wybierz silnik

Pokaż silniki:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Aston Martin Cygnet
Aktualnie przeglądasz Aston Martin Cygnet