Szukaj

Informacje o Aston Martin DB9

Lata produkcji: 2003 – 2017
Segment: Auta sportowe

Luksusowy samochód sportowy (segment G) typu grand tourer, produkowany w latach 2003-2017. W ofercie brytyjskiej marki DB9 zastąpił model DB7. Projektantami auta byli Ian Callum i Henryk Fisker. DB9 to pierwszy Aston Martin zbudowany na fordowskiej platformie podłogowej o symbolu VH, którą w całości wykonano z aluminium. Technicznie auto było spokrewnione z modelem V12 Vanquish. DB9 dostępny był w dwóch opcjach nadwozia: coupe oraz kabrio, nazwanej Volante. W 2006 zaprezentowano DB9 w poprawionej wersji „Sport Pack”, a w 2008 roku podstawowy model przeszedł drobny facelifting. Następcą DB9 jest model DB11.

czytaj więcej
Powagosław

DB9 to jeden z najpiękniejszych sportowych samochodów, jakie powstały w tej dekadzie. To jeden z tych wyjątkowych modeli, w których drapieżność, dynamikę i dzikość pogodzono ze smakiem i elegancją.

~Powagosław
Luzacjusz

Genialny. Jeśli jest ktoś, komu nie podoba się ten samochód, oznacza to, że jest on pozbawionym gustu bezideowcem. Jeśli i Tobie podoba się bardzo, znaczy, że są jeszcze ludzie wrażliwi na piękno na tym świecie.

~Luzacjusz

Aston Martin DB9 – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:
Aston Martin DB9
Aktualnie przeglądasz Aston Martin DB9