Szukaj

Informacje o Chevrolet Corvette C6

Lata produkcji: 2004 – 2013
Segment: Auta sportowe
Samochód sportowy (segment G) produkowany od 1953 roku. Najsłynniejszy model w historii Chevroleta. Debiutował jako kabriolet zaprojektowany przez Harleya Earla. Kolejne generacje modelu różniły się od siebie pod względem stylistycznym, ale dzięki niepowtarzalnemu designowi, każda z nich mocno zaznaczyła się w dziejach motoryzacji. Od 2005 roku dostępna jest szósta generacja auta. Przez ponad pół wieku powstało przeszło 1,5 mln egzemplarzy modelu. Wielokrotnie nagradzano go w prestiżowych konkursach. Corvette oznacza „korwetę”- niewielki okręg wojskowy.
czytaj więcej
Powagosław
Sztandarowe dzieło Chevroleta. Wspaniała legenda, niezmiennie uwodzicielski styl, kultowa surowość i ten pomruk silnika. Auto, o którym wstyd nie marzyć. ~Powagosław
Luzacjusz
Jeśli gdzieś tam daleko w kosmosie żyje jakaś inna cywilizacja, powinniśmy wysłać jej egzemplarz tego auta. Zanim obcy przyjadą nas zniszczyć, przekonają się, że rodzaj ludzki woził się czymś więcej niż tylko vanami, city carami i plastikowymi SUV-ami. ~Luzacjusz

Chevrolet Corvette C6 – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:
Ogólna ocena
4,5 /5 Średnia dla segmentu 4,2
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(100%)

Zalety

+ Ergonomia + Silnik + Całokształt

Wady

- Bezawaryjność (poważne usterki) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) - Wyciszenie

Wybrane oceny

4,6
~Ciao
Coupe 6.0 i V8 405KM 298kW
Chevrolet Corvette C6
Super, unikalne w Polsce auto SPORTOWE, a nie pseudo-sportowe coupy. Prawdziwy Head turner i nie trzeba czuć się w tej samej lidze co Tomek K. i jemu podobni jeżdżący porschakami.
4,4
~zryty
Coupe 6.0 i V8 405KM 298kW
Chevrolet Corvette C6
Zeby kupic Porsche o takich osiagach ....trzeba 2-3razy wiecej pieniedzy...a jazda vette niezapomniana (Stosunek jakość/cena)
4,6
~rupi
Coupe 6.0 i V8 405KM 298kW
Chevrolet Corvette C6
trochę ciężko chodzi ale to sportowa furmanka coś za coś (Skrzynia biegów)
Chevrolet Corvette C6