Szukaj

Informacje o Citroen BL 11

Lata produkcji: 1935 – 1957
Segment: Klasa średnia
Model klasy średniej, najpopularniejsza odmiana serii samochodów osobowych Traction Avant produkowanej w latach 1935-1957 (w sumie ok. 760 tys. sprzedanych egzemplarzy). Następca Citroena Type C. W modelu BL-11 raz pierwszy zastosowano m.in. przedni napęd, niezależne zawieszenie (projekt Ferdynanda Porsche) oraz hamulce hydrauliczne działające na czterech kołach. Model BL-11 mógł pomieścić 5 osób, wyróżniał się samonośnym nadwoziem i świetnym rozkładem masy. Jego następcą był słynny Citroen DS.
czytaj więcej
Powagosław
Dziś szalenie elegancki, wręcz wytworny zabytek, ale 80 lat temu to był wielki przedwojenny technologiczny skok francuskiej marki. Gdyby dziś którykolwiek samochód wprowadził na rynek tyle nowatorskich rozwiązań, nazwalibyśmy go autem przyszłości. ~Powagosław
Luzacjusz
Nazywano go limuzyną gangsterów, bo ci dawniej chętnie przesiadali się do tego Citroena. Znaczy, że nie tylko ładne i godne szwarccharakterów było to auto, ale też – niezawodne. BL-11 zwiastował świetlane czasy francuskiej marki – to jego następcą był cudny, królewski DS. ~Luzacjusz

Citroen BL 11 – wybierz silnik

Pokaż silniki:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Citroen BL 11
Aktualnie przeglądasz Citroen BL 11