Szukaj

Informacje o Citroen C-Zero

Lata produkcji: 2010 – 2012
Segment: Auta najmniejsze
Miejski samochód należący do klasy supermini (segment A), produkowany od 2011 roku. Pierwszy model Citroena dostępny jedynie z elektrycznym silnikiem, choć podobnej idei próbował już w 1990 roku z modelem Saxo (powstało tylko 5,5 tys. egzemplarzy wersji z elektryczną jednostką). Auto jest efektem współpracy koncernów: PSA, do którego należą Citroen i Peugeot oraz Mitsubishi. Koncepcyjnym pierwowzorem C-Zero był prototyp Mitsubishi „i”. Bliźniaczymi modelami C-Zero są Mitsubishi i-MiEV oraz Peugeot iOn.
czytaj więcej
Powagosław
Współpraca Francuzów z Mitsubishi układa się, jak widać, wzorowo. Po serii SUV-ów zapożyczonych od Japończyków, przyszła pora na ekologicznego malucha. Stylistycznie kontrowersyjny, ale nie z powodu atrakcyjnych kształtów ludzie będą go (lub nie) kupować. ~Powagosław
Luzacjusz
Nasz motoryzacyjny obowiązek wobec Matki Ziemi jest podobny do jedzenia sałaty. Nie jest przyjemnie, wszyscy mówią, że to nic nie daje, ale niektórym poprawia samopoczucie. ~Luzacjusz

Citroen C-Zero – wybierz silnik

Pokaż silniki:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Citroen C-Zero
Aktualnie przeglądasz Citroen C-Zero