Szukaj

Informacje o Cupra

Seat zaprezentował markę Cupra i przedstawił nowy logotyp sportowej dywizji - oficjalny debiut miał miejsce 22 lutego 2018. Cupra zawsze byłą najwyższą formą wyrazu sportowego stylu Seata. Przyszedł czas na to, by otrzymała własną duszę, DNA i tożsamość jako osobna marka. Pierwsze auta z logo nowej marki pojawiły się początku marca 2018 roku podczas targów w Genewie.

Cupra – wybierz model

Pokaż modele z silnikiem:

Opinie Kierowców o Cupra

Sprawdź co kierowcy
myślą o Cupra

Oceny Aut 16 ocen

3,9
~Rafał G
Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW
Cupra Formentor
Po wyjeździe z salonu, komputer ukazał błąd kamery cofania. No i tu zaczęły się schody. W międzyczasie nastąpiła usterka czujników parkowania, radaru, systemy ACC i inne systemy przestały działać i zdechło radio dotykowe (grał tylko jeden głośnik centralny za panelem dotykowym). Gdy pada deszcz, wszystkie możliwe systemy, które miały pomagać w bezpiecznej jeździe, zawodzą. Przestają działać a deska rozdzielcza zamienia się w choinkę Bożonarodzeniową. Gdy pada śnieg, swieci się wszystko i jeszcze samochód wydaje sygnał ostrzegawczy co 3 minuty, ze nie działa każdy system. Wczoraj zepsuł się system ostrzegający przed zderzeniem, i przy każdym wyprzedzaniu innego pojazdu dohamowyje mnie i to tak ostro, że dostaje prawie zawału serca. NIE POLECAM TEGO POJAZDU.
4,1
~gmatkowski
Crossover Facelifting 2.0 TSI 300KM 221kW
Cupra Ateca
Jak każde auto ma swoje zalety ... ma także i wady. Zalety: - absurdalnie szybkie auto! - nie najgorzej wyciszone - dobrze wybiera nierówności - napęd 4x4 - Haldex ale TO DZIAŁA! - bardzo przyjemny dźwięk wydechu, nawet w opcji bez Akrapovic'a - świetna kierownica, tak z wyglądu jak i do trzymania - świetne hamulce BREMBO Wady: - mały bagażnik, no niestety ... Octavia z 610L to to nie jest. - słabej jakości plastiki wewnątrz. - dramatycznie beznadziejny infotainment, zawiesza się, działa mało intuicyjnie. - średnio wygodne (jak dla mnie fotele).
4,9
~Andrzej
Crossover 2.0 TSI 190KM 140kW
Cupra Formentor
Wystawiam ocenę po niespełna 2 miesiącach użytkowania, dość intensywnego, bo zrobiłem 4 tysiące kilometrów w różnych warunkach. Dzięki temu podzielę się pierwszymi wrażeniami, na gorąco, mając w głowie poprzednie samochody i inne, jakie rozważałem i testowałem. Ocenę długodystansową dorzucę za rok, dwa. Formentorem jestem zachwycony pod każdym względem: ilości miejsca, komfortu jazdy, dynamiki, spalania, pracy skrzyni biegów, wyciszenia wnętrza, możliwości konfigurowania z wykorzystaniem wbudowanych funkcji. Dostrzegam jego obiektywne wady, takie jak nie największy bagażnik (po poprzednim kombi trudno mi się przestawić, ale wiedziałem co biorę), kiepską widoczność do tyłu, obsługę dotykową wszystkiego.
Euro NCAP Logo
Najnowsze testy zderzeniowe modeli Cupra przeprowadzone przez Euro NCAP.
Średnia ocena