Szukaj

Informacje o Dodge Viper

Lata produkcji: 1992 – 2017
Segment: Auta sportowe

Dwuosobowy samochód sportowy (segment G), zaliczany również do klasy supersamochodów, produkowany w latach 1992-2017. Następca modelu Conquest. Pomyślany jako współczesny odpowiednik legendarnego AC Cobra, produkowanego w latach 60. W przygotowaniu pierwszej generacji Vipera brali udział inżynierowie Lamborghini (silnik) – włoska marka należała wówczas do koncernu Chrysler. Powstało 5 generacji modelu. W latach 2013-2014 był on produkowany pod nazwą SRT Viper. W sumie Viper sprzedał się w liczbie ponad 25 tys. egzemplarzy.

Powagosław

Jeden z niewielu amerykańskich samochodów, które mogą konkurować z supersportowymi autami z Europy. I to nie tylko osiągami. Viper wygląda genialnie. Jego sylwetka to projektancka maestria naznaczona takimi elementami, jak choćby rekinie skrzela na masce. Cudo!

~Powagosław
Luzacjusz

Taki samochód wyostrzyłby nawet wizerunek Waldemara Pawlaka albo Kasi Cichopek. A gdyby zagrał w „Szczękach” rekin-ludojad ze wstydu (że wygląda przy Viperze jak wigilijny karp) schowałby się na dnie oceanu.

~Luzacjusz

Dodge Viper – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Raporty spalania Dodge Viper

Liczba raportów: 12
Średnie spalanie dla Dodge Viper
11,0 – 33,3
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

17,1
Cabrio 8.3 i V10 20V 506KM 372kW
Dodge Viper III
Dzieci drogie nie wypisujcie głupot o spalaniu nie mając o nim zielonego pojęcia. Piszecie o gigantycznych spalaniach gdzie to jest nie prawdą, viper jest jako 3 auto w rodzinie, jeżdżę nim od czasu do czasu, nie jest wykorzystywany do jazdy na co dzień i właśnie tak się tym autem jeździ, spalanie jest bardzo dobre, wręcz zaskakujące, nie ma co porównywać do wrażeń i gęsiej skórki jakie sie doznaję podczas jazdy.wcześniej miałem vipera z pierwszej generacji(z rurami z boku) spalanie praktycznie takie samo, frajda równie mocna, dlatego szczerze polecam, zamiast kupować jakąś nową kosiarkę do trawy w salonie typu porsche, albo audi, proponuje kupić vipera, części zamienne dostępne od ręki, trudniejsze można zamówić na e-bay za bezcen, wiele pasuje od innych modeli chryslera albo dodge´a, więc w baje o kosztach proszę nie wierzyć. Więc podsumowując spalanie NORMALNE, żadnych rewelacji, jeżdżę na normalnej 98, bez żadnych dodatków
33,3
Coupe 8.0 V 10 456KM 335kW
Dodge Viper II
Jak kogoś stać na Vipera to stać go również na utrzymanie, przeszkadzać mogą ciągłe wizyty na stacji, ale dla takiej przyjemności jaka jest jazda Viperem można zrobić wszystko, jest to samochód dla tych którzy potrafia jeździć nie ma w nim elektroniki która pomaga laikom.
13,6
Cabrio 8.3 i V10 20V 506KM 372kW
Dodge Viper III
Jak kogoś stać na takie auto to z kasą na paliwo nie ma problemu.
Dodge Viper