Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Dodge Viper II Coupe

Lata produkcji: 1996 - 2002
Segment: Auta sportowe

Dwuosobowy samochód sportowy (segment G), zaliczany również do klasy supersamochodów, produkowany w latach 1992-2017. Następca modelu Conquest. Pomyślany jako współczesny odpowiednik legendarnego AC Cobra, produkowanego w latach 60. W przygotowaniu pierwszej generacji Vipera brali udział inżynierowie Lamborghini (silnik) – włoska marka należała wówczas do koncernu Chrysler. Powstało 5 generacji modelu. W latach 2013-2014 był on produkowany pod nazwą SRT Viper. W sumie Viper sprzedał się w liczbie ponad 25 tys. egzemplarzy.

Powagosław

Jeden z niewielu amerykańskich samochodów, które mogą konkurować z supersportowymi autami z Europy. I to nie tylko osiągami. Viper wygląda genialnie. Jego sylwetka to projektancka maestria naznaczona takimi elementami, jak choćby rekinie skrzela na masce. Cudo!

~Powagosław
Luzacjusz

Taki samochód wyostrzyłby nawet wizerunek Waldemara Pawlaka albo Kasi Cichopek. A gdyby zagrał w „Szczękach” rekin-ludojad ze wstydu (że wygląda przy Viperze jak wigilijny karp) schowałby się na dnie oceanu.

~Luzacjusz

Dodge Viper II Coupe – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Dane techniczne Dodge Viper II Coupe

Podstawowe parametry Dodge Viper II Coupe
Liczba drzwi 2
Liczba miejsc 2
Wymiary zewnętrzne Dodge Viper II Coupe
Długość 4448 mm
Szerokość 1923 mm
Wysokość 1117 mm
Rozstaw osi 2443 mm
Wymiary bagażnika Dodge Viper II Coupe
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 193 l
Szkic techniczny Dodge Viper II Coupe

Publikacje o Dodge Viper

Newsy o Dodge Viper

Dodge Viper II Coupe
Aktualnie przeglądasz Dodge Viper II Coupe