Szukaj

Informacje o Fiat Regata

Lata produkcji: 1983 – 1990
Segment: Niższa klasa średnia
Model należący do niższej klasy średniej (segment C) produkowany w latach 1983-1990. Była to wersja sedan Fiata Ritmo. W ofercie włoskiej marki Regata zastąpił model 131. Samochód był całkiem zaawansowany technicznie jak na swoje lata, wyróżniał się również dużą przestronnością wnętrza. W 1986 roku Regata został poddany niewielkiej modernizacji. W roku 1990 został zastąpiony przez Fiata Temprę. W latach 1985-1992 na bazie Regaty Seat produkował w Hiszpanii model Malaga.

Fiat Regata – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:

Oceny Fiat Regata

Liczba ocen: 58
Ogólna ocena
3,9 /5 Średnia dla segmentu 4,1
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(100%)

Zalety

+ Widoczność + Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Silnik

Wady

- Ergonomia - Koszty utrzymania - Wyciszenie

Wybrane oceny

4,1
~Roman
Sedan 1.6 Super 95KM 70kW
Fiat Regata
Jeździłem 7 lat i byłem zadowolony. Od razu odpusciłem sobie zaprawki i rdzewiejace od dołu drzwi, z założenia samochód miał być na parę lat, a potem złom. Dużo miejsca w środku i duży bagażnik. Ładna, klasyczna sylwetka. Przy codziennym użytkowaniu bardzo mało problemów - poza rozregulowanym gaźnikiem, który był często zapaskudzony resztkami "wydalanymi" z silnika. Po naprawie rozrusznika minęły problemy z odpalaniem- dorzuciłem też przewód masowy i poprawiłem styki przy światłach. Jak kupiłem inny samochód i Regatą jeździłem kilka razy w miesiącu to zaczęły się problemy (ale bez przesady...). Widocznie "Włoszka" się lekko obraziła za niewierność.
4,5
~grubyperez2
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Fiat Regata
jest to regata weekend z katalizatorem ,jednopunktowym wtryskiem wspomaganiem,komputerema takze szybodachem,el .szybami. cen. zamkiem wiec jak na auto prawie 20 letnie to wyposazeniema naprawde godne uwagi silnik 1,6 90 KM S.i.e
3,6
[email protected]
Sedan 1.3 68KM 50kW
Fiat Regata
Regata jest autem które nie jest drogie w utrzymaniu, wszelkie części da rade znaleść, jest sporo odpowiedników (ritmo), wygodne duże auto, polecam tym bardziej że na dzień dzisiejszy można kupić regatę bardzo okazyjnie i w sumie dlatego nie chcę jej sprzedać bo bym dostał nędzne grosze!