Szukaj

Jak dbać o automatyczną skrzynię biegów?

Dodano: 2 lata temu
Wyświetlenia: 2 847

Czy na pewno wiemy, jak jeździć samochodem z automatem? Jakie błędy najczęściej popełniamy? I jakie mogą być ich konsekwencje?

 

Liczba samochodów z automatyczną skrzynią biegów w Polsce stale rośnie. Trudno się dziwić. Gdy jeździmy po mieście i często stoimy w korkach, automat sprawdza się doskonale. Zdaje również egzamin w trasie.

 

Niemniej dla wielu z nas automat to wciąż nowość. W tym odcinku Poradnika Kierowcy powiemy więc o typach skrzyń automatycznych i o tym, jak dbać o poszczególne z nich. Dla niektórych będzie to przypomnienie, a dla innych ważna informacja przed zakupem samochodu z automatem.

 

Jednym z częstszych błędów jest zbyt wczesna zmiana trybu Drive (D) na Reverse (R). Niektórzy nieświadomie włączają bieg wsteczny w momencie, gdy auto jeszcze się toczy np. podczas manewrów na parkingu. Tymczasem przed wrzuceniem wstecznego samochód należy całkowicie zatrzymać.

 

W filmie powiemy też, jak często należy wymieniać olej, by skrzynia działała bez zarzutów i czy można samochód z automatem uruchomić „na pych”.

 

Dowiecie się też, do jakich uszkodzeń skrzyni mogą doprowadzić zaniedbania ze strony kierowcy.

 

Zapraszamy na film.

 

Więcej informacji w artykule (LINK).

Poradnik powstał we współpracy z Das WeltAuto. 

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...