Szukaj

Nasze pomiary - testy przyspieszenia, zużycia paliwa i wyciszenia

Przyspieszenie, zużycie paliwa, wyciszenie – zobacz nasze wyniki pomiarów dla poszczególnych modeli samochodów.

Ostatnio dodane pomiary

W ile sekund samochód przyspieszy do 100 km/h? Ile paliwa zużywa? I czy jest dobrze wyciszony wewnątrz? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w naszych pomiarach.

Nasze pomiary

Każdy model auta ma deklarowane przez producenta parametry przyspieszenia do setki czy zużycia paliwa, ale często nie odzwierciedlają one realnych wartości. Postanowiliśmy więc zweryfikować podawane przez producentów aut informacje. Tak powstał serwis „Nasze pomiary”.

W ramach naszych wideotestów przeprowadzamy dla Was testy realnych osiągów samochodów. Sprawdzamy przyspieszenie do 100 km/h i elastyczność 80-120 km/h. Wykonujemy pomiary spalania na autostradzie przy 90 km/h i 140 km/h, ale także testy zużycia paliwa podczas ekonomicznej i dynamicznej jazdy po mieście, na zimnym silniku (podczas pierwszych 3 km od startu), a od niedawna również pomiar błędu komputera pokładowego. Często pojawiają się bowiem opinie, że wskazania komputera nie zawsze podają realne spalanie. Wykonujemy więc tzw. pomiar „spod dystrybutora”. Ponadto w naszych testach sprawdzamy także wyciszenie na postoju, jak również wyciszenie przy prędkości autostradowej.

Wszystkie te zmierzone wartości prezentujemy w filmach, jakie nagrywamy, testując kolejne modele aut. Po każdym teście możesz u nas obejrzeć: główny test AutoCentrum.pl, techniczną część testu, jak również test spalania i test przyspieszenia. Dodatkowo wyniki pomiarów zawsze umieszczamy w dziale „Nasze pomiary”. Zgromadzone tam informacje ułatwią Ci porównanie samochodów różnych producentów.

Porównuj, analizuj – dzięki temu wybierzesz najlepsze auto dla siebie

W dziale „Nasze pomiary” możesz przeglądać zebrane w jednym miejscu i udostępnione w prosty i czytelny sposób wyniki przeprowadzonych przez nas testów. Co ważne, serwis umożliwia także porównanie aut między sobą. Jest to pomocne na przykład wówczas, gdy chcesz kupić samochód – u nas od razu dostajesz pełną informację na temat osiągów modeli, nad kupnem których się zastanawiasz.

Ważne informacje o autach

Bez problemu odszukasz w naszym serwisie najlepsze samochody pod względem przyspieszenia, najbardziej oszczędne pod kątem spalania czy najlepiej wyciszone. Chcesz wiedzieć, jak przyspiesza BMW M5? A może, ile na setkę spali w trasie Volvo S90 lub czy hybrydowa Toyota C-HR rzeczywiście jeździ w mieście „na kropelce”? A może interesuje Cię wyciszenie na postoju w modelu Peugeot 208 GTI? Te wszystkie informacje znajdziesz w „Naszych pomiarach”. Jednocześnie stworzysz swój własny ranking samochodów, porównując np. francuskie kompakty z niemieckimi i japońskimi, albo crossovery z silnikami benzynowymi z tymi, pod maską których pracują silniki Diesla lub układy hybrydowe.

Czytaj więcej