Szukaj

Zatankowałeś złe paliwo? Radzimy, jak nie trafić na pierwsze strony gazet

Dodano: 5 lat temu
Wyświetlenia: 2 110
Komentarze: 1

Co zrobić, jeśli przypadkiem do auta zatankujemy niewłaściwe paliwo? Czy można samemu wypompować je z baku? I jak kosztowna może być chwila nieuwagi?

 

Wydawałoby się, że – przykładowo – napęd Volkswagena Amaroka z silnikiem V6 TDI i napęd hybrydowy Toyoty Prius Plug-in, z wchodzącym w jego skład silnikiem benzynowym, są nie do pomylenia. Tak samo jak pistolety do tankowania oleju napędowego i benzyny, które różnią się średnicą króćca wlewowego. Tymczasem pomyłki się zdarzają…

 

Możemy korzystać z pożyczonego samochodu, mieć "wiele na głowie", być zmęczeni lub zwyczajnie – roztargnieni. O błąd tak naprawdę wcale nietrudno. Nawet jeśli wydaje się to nieprawdopodobne, może przydarzyć się każdemu… Co wtedy zrobić?

 

Najczęściej zdarza się zatankowanie benzyny do baku samochodu z silnikiem Diesla. Średnica króćca pistoletu do tankowania benzyny jest mniejsza, stąd też bez problemu zmieści się on także we wlewie paliwa auta z dieslem pod maską. Może przy konstrukcjach starszego typu niewielka ilość benzyny nie wyrządziłaby dużego spustoszenia, to jednak w przypadku nowych jednostek napędowych, uruchomienie auta ze złym paliwem, może mieć bardzo poważne konsekwencje.  Co zrobić, gdy przydarzy się pomyłka? A co się stanie, gdy do samochodu z silnikiem benzynowym wlejemy olej napędowy? Na te pytania odpowiemy w filmie. 

 

Zapraszamy na kolejną część poradnika dla kierowców. 

 

Informację o zdarzeniu przytoczonym na początku filmu można znaleźć TUTAJ.

 

Więcej informacji w artykule (LINK).

Poradnik powstał we współpracy z Das WeltAuto. 

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...