Szukaj

Citroen C4 Cactus 1.2 PureTech 131 KM, 2018 - test AutoCentrum.pl

Dodano: 2 lata temu
Wyświetlenia: 4 451
Komentarze: 1

Citroen C4 Cactus po faceliftingu to zupełnie inne auto. Stracił charakter czy zmienił charakter?

 

Citroen C4 Cactus w momencie premiery trochę szokował – niecodziennym wyglądem, charakterem i… dość innowacyjnym rozwiązaniem w postaci airbumpów, czyli plastikowych osłon do ochrony przed zderzeniem z wózkiem sklepowym lub otwieranymi drzwiami innego auta na parkingu.

 

Od tego czasu minęło cztery lata. W międzyczasie wiele innych modeli Citroena zaczęło stylistycznie nawiązywać do Cactusa. Airbumpy dostało nawet C3, a na drogi wyjechało naprawdę sporo Cactusów. Tak odważna stylistyka może była ryzykowna, ale to się najwyraźniej opłaciło.

 

Citroen jednak szokować najwyraźniej już nie chce. Cactus po faceliftingu zdecydowanie mniej się rzuca w oczy. Zmienił czy stracił charakter?

 

Airbumpy zostały, ale powędrowały w miejsce, w którym pełnią tylko część pierwotnej funkcji – tak, by jak najmniej rzucać się w oczy. Nie ma już natomiast tych na przednim i tylnym zderzaku.

 

Citroen C4 Cactus to nie jest już crossover. Po faceliftingu to auto kompaktowe – hatchback, gotowy by konkurować z innymi przedstawicielami tego segmentu. To całkiem nowe podejście do tego modelu.

 

Warto też dodać, że Citroen wraca do korzeni – do bezwzględnego komfortu hydropneumatycznego zawieszenia. Nowy Cactus debiutuje z zupełnie nowym rodzajem zawieszenia z PHC, czyli Progressive Hydraulic Cushions. Jak będzie zachowywał się na nierównościach?

 

W filmie powiemy też, jak zmieniło się wnętrze odświeżonego Cactusa i dzięki jakim zabiegom poprawiono wyciszenie.

 

Nie zabraknie też oczywiście wrażeń z jazdy.

 

Testujemy silnik 1.2 PureTech o mocy 131 koni mechanicznych. Ile zużywa paliwa na autostradzie i w mieście? A jakie ma przyspieszenie?

 

Zapraszamy na test.

 

Zobacz również

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Citroen C4 Cactus Crossover Facelifting