Szukaj

Kia e-Niro - ruszam w poszukiwaniu źródeł energii. Kilka ciekawych faktów

Dodano: 2 lata temu
Autor: Maciej Gomułka
Wyświetlenia: 951

Podróżowanie samochodem elektrycznym często skłania nas do refleksji na temat zużycia energii. W tym filmie przedstawię kilka ciekawych faktów związanych z jej pozyskiwaniem.

 

Kiedy na krótkich dystansach korzystamy z samochodu elektrycznego, który ładujemy w domu, to raczej nie przejmujemy się naszym stylem jazdy oraz zużyciem energii. Mamy świadomość, że uzupełnimy ją, gdy tylko zaparkujemy w garażu.

 

Inaczej jest, kiedy podróżujemy na dłuższych dystansach. Możemy zacząć się zastanawiać, czy zasięg drastycznie się nie zmieni, gdy będziemy zbyt agresywnie przyspieszać lub nasza prędkość będzie zbyt wysoka. Ładowarek przy trasie jest coraz więcej, a uzupełnianie prądu w akumulatorach coraz szybsze i wygodniejsze. Korzystanie z elektromobilności to dobry moment, aby dowiedzieć się, ile elektrowni jest w Polsce oraz jaki jest najpopularniejszy sposób wytwarzania energii.

 

Podczas podróży naszą długodystansowa Kią e-Niro weryfikuję jej zasięg oraz zużycie energii, ale też pokazuję ciekawe miejsca, w których pozyskiwana jest energia. Nie są to jednak konwencjonalne elektrownie. Jeżeli jesteście ciekawi, jaki potencjał energetyczny kryje woda, wiatr oraz słońce, zapraszam do oglądania.

 

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Kia Niro I Crossover Facelifting Electric