Szukaj

Lexus NX 300 - dwa miesiące w redakcji - podsumowanie testu

Dodano: ponad rok temu
Wyświetlenia: 2 748

Po dwóch miesiącach przyszedł czas na podsumowanie testu Lexusa NX 300. Jakie wrażenie na nas wywarł? Które rozwiązania wprowadzone w poliftingowej wersji nam się spodobały? A czego nam w niej brakuje? 

 

Każdy Lexus wyraźnie wyróżnia się z tłumu. Tak jest też w przypadku najmniejszego w segmencie crossoverów i SUV-ów modelu marki – NX. Coraz częściej można go również spotkać na ulicach – za co pokochali go kierowcy? Czy zmiany, jakie zaszły po liftingu, sprawiły, że auto wygląda i jeździ lepiej?

 

Jak w przypadku każdego testu na AutoCentrum.pl dokładnie przyjrzymy się poszczególnym elementom nadwozia i wnętrza samochodu, a także zastosowanym rozwiązaniom technologicznym. Czy w środku mamy wystarczająco dużo miejsca? Czy obsługa multimediów nie jest zbyt skomplikowana? Powiemy też o ergonomii, fotelach w wersji F-Sport oraz materiałach wykończeniowych. Nie zabraknie oczywiście testu Dwumetrowca – czy po liftingu NX zda go bez problemu? Co do bagażnika natomiast, to Lexus deklaruje, że auto pomieści 580 litrów – sprawdzimy, czy tak jest rzeczywiście.

 

A jakie są nasze wrażenia z jazdy? Jak NX 300 przyspiesza? Czy masa samochodu bardzo daje o sobie znać? A jak napęd radzi sobie w trudniejszych warunkach? I ile właściwie pali wersja z 2-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 238 koni mechanicznych? 

 

Choć może Lexus NX 300 nie jest najlżejszym, najszybszym, ani najtańszym modelem w tym segmencie, to jednak jedno jest pewne – nie ma większego niż on indywidualisty wśród SUV-ów i crossoverów. Zgodzicie się z nami?

 

Zapraszamy na film.

Zobacz również

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Lexus NX SUV Facelifting