Szukaj

Mercedes-Benz S560 4.0 V8 469 KM, 2017 - test AutoCentrum.pl

Dodano: 2 lata temu
Wyświetlenia: 8 640
Komentarze: 5

Jak powinna wyglądać limuzyna? Czy da się połączyć klasykę z nowoczesnością?

 

Współczesna limuzyna z jednej strony musi nawiązywać do klasyki motoryzacji, z drugiej strony być maksymalnie nowoczesna – niemniej powinna być raczej bardziej stonowana niż awangardowa. Dobrze, by nie zwracała na siebie uwagi, ale jeśli już ktoś na nią spojrzy, nie może mieć wątpliwości, jaki poziom reprezentuje ten samochód.

 

Przez lata Klasa S była niekwestionowanym liderem limuzyn segmentu premium, a inne marki, albo próbowały naśladować flagowca Mercedesa swoimi modelami, albo też na podstawie obserwacji słupków sprzedaży decydowali się na wprowadzenie konkurenta własnego projektu. Jednak w tej kwestii Mercedes-Benz był i jest ciężkim przeciwnikiem.

 

Tym razem zapraszamy na test poziomu luksusu. Mercedes-Benz Klasy S niedawno doczekał się kilku niewielkich zmian. Postaramy się sprawdzić, czy to niemiecka limuzyna nadal jest wzorem dla innych modeli z klasy premium. Czy słynna Gwiazda na masce zapewnia charakterystykę niedostępną w innych samochodach?

 

Kolor czarny przylgnął do limuzyn, a zwłaszcza do tego modelu Mercedesa. Oczywiście nie jest to niczym zaskakującym. Tutaj liczy się właśnie pewien status quo limuzyny, który S-klasa od lat utrzymuje, niezależnie od tego, na co zdecyduje się konkurencja. Są też pewne elementy wyposażenia, bez których dzisiejsza limuzyna jest niekompletna. Jakie zatem luksusy posiada Klasa S?

 

Za napędzanie wersji S650 odpowiada ośmiocylindrowy silnik w układzie V o pojemności 4 litrów. W ile sekund auto osiągnie „setkę”? Czy Mercedesem S-klasą da się jeździć szybko i dynamicznie pokonywać zakręty? Czy może jednak to auto, w którym komfort i spokój pasażerów odgrywają pierwsze skrzypce?

 

Zapraszamy na test modelu: Mercedes-Benz S560 4.0 V8 469 KM, 2017.

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Mercedes Klasa S W222 Limuzyna Facelifting