Szukaj

Suzuki Jimny - miejski samochód roku? Nie rozumiem

Dodano: 3 lata temu
Wyświetlenia: 2 958

W tym roku prestiżową nagrodę World Urban Car otrzymało nowe Suzuki Jimny. Czyżby ktoś się pomylił? Sprawdziliśmy zatem dzielną japońską terenówkę nie tylko w jej naturalnym środowisku, ale i w mieście. Jakie wnioski? Zobaczcie sami.

 

Najnowsze wcielenie Suzuki Jimny okazało się wielkim fenomenem. Przekonali się o tym ci, którzy chcą kupić terenówkę Suzuki. Na zamówione auto muszą czekać kilkanaście miesięcy.

 

Nowe Suzuki Jimny to prawdziwe auto terenowe. Najnowsza generacja wróciła do klasycznych kanciastych kształtów, przez co mocno przypomina legendarną Gelendę (Mercedesa Klasy G). 

 

Wnętrze nowego Suzuki Jimny - jak na terenówkę przystało - jest dość ascetyczne. Mamy tu tradycyjne zegary, a duże przyciski umożliwiają obsługę systemów nawet w rękawiczkach.

 

Nowe Jimny jest oferowane tylko z jednym silnikiem. Jest to czterocylindrowy wolnossący silnik benzynowy o pojemności 1.5 litra, który osiąga moc 102 koni mechanicznych. Auto dostępne jest albo z czterostopniową skrzynią automatyczną, albo z pięciostopniową skrzynią manualną. 

 

Nowe Suzuki Jimny doskonale radzi sobie w terenie. Tam czuje sie jak "ryba w wodzie". Z kolei jazda po mieście do najprzyjemniejszych nie należy... Do czego musimy się przyzwyczaić? Zobaczycie w filmie. 

 

Zapraszamy na test nowego Suzuki Jimny

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Suzuki Jimny IV Terenowy