Szukaj

Informacje o Suzuki Jimny

Lata produkcji: 1998 – teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Suzuki Jimny – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Oceny Suzuki Jimny

Liczba ocen: 81
Ogólna ocena
4,1 /5 Średnia dla segmentu 4,2
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(96%)

Zalety

+ Karoseria + Brak poważnych usterek + Widoczność

Wady

- Wyciszenie - Koszty utrzymania - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Wybrane oceny

4,0
~wektor1
Standard 1.3 VVT 85KM 63kW
Suzuki Jimny III
Samochód do określonych celów - jazda wiejskimi i polnymi drogami o każdej porze roku (chyba , że śnieg za głęboki), niezły również w miejskiej dżungli. Suzuki nie bardzo wie , do kogo adresuje ten model , oferuje budzące śmiech pusty wersje "luksusowe", nie pozwala natomiast zamówić koniecznych dla tego typu pojazdu blokad mostów, zmywalnych wykładzin czy ogrzewanych lusterek (za to, nie wiedzieć po co, ogrzewane bywają fotele). Brak na naszym rynku konkurencji o podobnych walorach (poręczność, zwrotność,walory terenowe)
4,1
~husky
Standard 1.3 VVT 85KM 63kW
Suzuki Jimny III
Samochód jest świetny do dwóch typów zastosowań: 1. Dla osób które zakończyły aktywność zawodową, nie mają już dzieci w domu i potrzebują mobilnego środka lokomocji, który \"snieg czy lód\" zawsze dowiezie bezpiecznie do przychodni, zakupy czy do lekarza.... 2. Samochód dla singla, lub jako drugie auto w rodzinie, którym mama wozi dzieci do przedszkola czy po zakupy. 3. Auto jest wyjątkowo dzielne w terenie więc nadaje się dla mieszkających głęboko na wichurze, myśliwych, wędkarzy czy leśników, którzy z dróg utwardzonych zjeżdżają w teren: po włączeniu 4WD LOCK idzie jak czołg
3,2
~Omerta
Standard Facelifting 1.3 VVT 4WD 85KM 63kW
Suzuki Jimny III
Spalanie jest wielka wada, konfort tez, promien skretu ,zawracanie, manewrowosc i ,,wszystkojezdnośc " to jego zalety.generalnie auto powinno kosztowac ponizej 50 tys w wersji z klima , wtedy odnosiło by sukces komercyjny a tak jes to samochod ktorego w wielkim miescie jezdzi zwykle kilka sztuk.Co sie dziwic skoro kosztuje on obecnie dokladnie polowe ceny BMW x3 z silnikiem biturbo na ON.Jimny nigdy nie stanie sie samurajem zawojowujacym rynek.Jednak wbrew opniom że nie jest to auto miejskie ja powiem tak : to typowy miejsko wiejszczuk ale nie autko na trase.Trzeba zauważyc ze w miescie jest to auto jedynie na zime.W cieple dni raczej mozna sie zameczyc zas w zime pozwala czuc sie pewnie , szczególnie przy nieodsniezonych drogach.

Raporty spalania Suzuki Jimny I

Liczba raportów: 75
Średnie spalanie dla Suzuki Jimny
7,6 – 8,8
l/100 km
6,5 – 6,7
l/100 km
9,9 – 11,6
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

8,2
Standard 1.5 TD 86KM 63kW
Suzuki Jimny III
Użytkuję auto od pół roku. W aglomeracji, między miastami, lata (jeśli się da) ok 140km/h. Na autostradach podchodzi do 160. W terenie spędza połowę czasu - z zapiętym reduktorem. Jeździ bez obciążenia: bez liftu (podkładki pod sprężyny), bez dodatkowego szpeju off-road'owego, bez tylnej kanapy, na troszkę większych oponach: 215/75/15. Spala zawsze koło 9l/100km. Raz ponad 9, raz odrobinę mniej. Trochę to dużo, ale ekonomii w wykorzystaniu jego możliwości - nie ma wcale. popołudniami auto cieszy w terenie, a jeśli jeździ w ciągu dnia, to wiecznie gdzieś mi się śpieszy... :)
7,0
Standard 1.5 TD 86KM 63kW
Suzuki Jimny III
Samochód ten mimo małego silnika i wogóle niewielkich wymiarów jest dość paliwożerny. Troche się zdziwiłem gdy jego średnie spalanie oscylowało około 8L/100km. Tymbardziej że jest to auto dość lekkie. Fakt jest to terenówka i na bardziej terenowej oponie bedzie spalać, ale ja nie mailem założonego nic szczególnie wiekszego bo byly to 195/80R15. Żadne szalęństwo. Pomijam info o spalaniu w terenie bo to wiadomo że zależy od sposobu jazdy i warunków terenowych. Podałem parametry spalania przy jeździe po asfaltach.
8,0
Standard Facelifting 1.3 VVT 4WD 85KM 63kW
Suzuki Jimny III
Miasto( zima) 7 minimalnie przy 1 osi i wylaczonej klimie z napędem na jedna osale dodajmy w zime bez sniegu.Miasto przy klimie i czestym wlaczaniu 4x4 to 10.1-10.2 litra ( zima).Miasto zima jedna os bez klimy predkosci 100-120 km - 9,4-9,5 litra.Spalanie wychodzi jak potęzny pick up ( d-max, navarra)To minus tego auta.Minimalnie w yime w miescie udalo mi sie osiagnac 8.9 pryz wlacyonej klimie.Najmniejsye spalanie osignale, m w grudniu gdz nie bzlo jesycye sniegu.Wtedz pryz wzlacyonej klimatzyacji y napedem tzlko na jedna os i do tego jedyac max 70 na godyine autko spalilo mi 7 litrow .Jednak powiedymz sycyerye bzla to jayda porwnzwalna y jayda maluchem.
Suzuki Jimny