Szukaj

Volkswagen T-Cross - pierwszy test z czerwonym rogalem mocy

Dodano: ponad rok temu
Wyświetlenia: 2 009

Jaki jest Volkswagen T-Cross? To trzecie już podejście niemieckiej marki do "crossa". Tym razem to nowy gracz w segmencie SUV-ów. Czym nas zaskoczył T-Cross, a czego mu jeszcze brakuje?

 

Jakie powinno być miejskie auto? Przede wszystkim małe, stylowe, zwinne, praktyczne i oszczędne. Takich samochodów nie brakuje. A co jeśli do tej listy dodalibyśmy jeszcze dwa parametry i terenowe aspiracje? Jakiś czas temu Volkswagen wyprodukował Polo Cross, które jednak nie podbiło rynku… Miało wyższe zawieszenie, ale to nadal było Polo. Z kolei z drugą generacją Golfa wyszła wersja Cross Country, która wyprzedziła rynek. Niestety, ten nie był jeszcze gotowy na model taki jak Golf Cross Country. Ale do trzech razy sztuka! 

 

Po latach Volkswagen prezentuje kolejnego crossa. To już zupełnie nowy model – T-Cross. Samochód ma własny dizajn i jest reprezentantem segmentu SUV-ów i crossoverów, które dziś stanowią 1/3 rynku. 

 

Jaki jest Volkswagen T-Cross? To najnowszy model w ofercie Volkswagena. O ile jest mniejszy od większych modeli producenta? Zobaczcie sami. Test dwumetrowca wykonaliśmy kolejno w nowym Volkswagenie T-Cross, w Volkswagenie T-Roc i Volkswagenie Tiguan.

 

W chwili prezentacji mamy na razie dostępne dwa trzycylindrowe silniki TSI o pojemności jednego litra – jeden o mocy 95 koni mechanicznych, drugi 115 KM. Jak jeździ Volkswagen T-Cross? Czy podczas jazdy będzie przeszkadzał nam dźwięk trzech cylindrów? I czego nam jeszcze w VW T-Crossie brakuje? 

 

Zapraszamy na film. 

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Volkswagen T-Cross