Szukaj

Informacje o Ford Ecosport

Lata produkcji: 2004 – teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe
Ford Ecosport to produkowany od 2003 roku mini SUV klasyfikowany pomiędzy segmentem B (za przyczyną rozmiarów) oraz segmentem I (ze względu na typ nadwozia). Pierwsza generacja modelu (lata 2003-2012) była przeznaczona jedynie na rynek Ameryki Południowej oraz Środkowej i poza nimi nie była oferowana. Dopiero Ecosport II, zaprezentowany w roku 2013, trafił na rynek europejski (oraz na inne kontynenty – w sumie do ok. 100 krajów). Jest to częścią strategii o nazwie „One Ford”, która standaryzuje globalną ofertę marki. Auto, od początku blisko spokrewnione z Fordem Fiesta, zastąpiło w ofercie europejskiej model Fusion.
czytaj więcej
Powagosław
W tym specyficznym segmencie miejskich crossoverów, czy jako kto woli B-SUV-ów albo mini SUV-ów, ciężko o dobre stylistycznie projekty. Po prostu zbyt wiele upchnięte jest tam, gdzie miejsca mało. Przykładem jest Ecosport – wąski, wysoki, mało foremny, choć może i dla niektórych w miarę użyteczny. ~Powagosław
Luzacjusz
Kwintesencja tego samochodu ukryta jest w kole zapasowym zamontowanym na klapie. To jest wisienka nie tyle na torcie, co na zakalcu serwowanym nie wiadomo po co i nie wiadomo komu. ~Luzacjusz

Ford Ecosport – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Oceny Ford Ecosport

Liczba ocen: 14
Ogólna ocena
4,7 /5 Średnia dla segmentu 4,3
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(100%)

Zalety

+ Bezawaryjność (poważne usterki) + Silnik + Całokształt

Wady

- Bezawaryjność (drobiazgi) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów - Karoseria
Ford Ecosport