Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Honda Civic I Kombi

Honda Civic I Kombi
Lata produkcji: 1972 - 1979
Segment: Niższa klasa średnia

Model segmentu C (niższa klasa średnia) produkowany od 1972 roku. Następca serii N360/N600 oraz Z360/Z600, początkowo jako subkompakt (do szóstej generacji), od 2000 jako pełnoprawny kompakt. Dziś jeden z najlepiej sprzedających się samochodów w historii motoryzacji (24 mln wyprodukowanych egzemplarzy) i największy sukces rynkowy japońskiej marki. Do tej pory powstało dziesięć generacji modelu Civic – ostatnia debiutowała w 2017 roku (w wersji hatchback; odmiany coupe i sedan weszły na rynek w roku 2016). Auto wyróżniane dziesiątkami nagród na całym świecie (w tym Samochód Roku na 5 kontynentach).

Powagosław

Mniej prototypowy, awangardowy i rewolucyjny niż jego poprzednik, to fakt. Ale chyba nikt rozsądny nie spodziewał się kolejnej rewolucji. Jest ewolucja, której kierunek jest jak najbardziej słuszny. To wciąż piękny samochód.

~Powagosław
Luzacjusz

Civic wciąż odróżnia się od reszty konkurencji i wygląda jak statek kosmiczny. Ale o ile poprzedni model był wehikułem z „Gwiezdnych wojen”, ten nadaje się do pierwszych odcinków „Star Treka”. Czyli krok w tył. Subtelny i ze smakiem, ale jednak w tył.

~Luzacjusz

Honda Civic I Kombi – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Dane techniczne Honda Civic I Kombi

Podstawowe parametry Honda Civic I Kombi
Liczba drzwi 5
Średnica zawracania 9,8 m
Wymiary zewnętrzne Honda Civic I Kombi
Długość 4064 mm
Szerokość 1506 mm
Wysokość 1374 mm
Rozstaw osi 2280 mm
Rozstaw kół - przód 1300 mm
Rozstaw kół - tył 1300 mm
Wymiary bagażnika Honda Civic I Kombi
Wysokość bagażnika 845 mm
Szerokość bagażnika 1210 mm
Długość ze złożoną tylną kanapą 1430 mm

Publikacje o Honda Civic

Newsy o Honda Civic