Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Hyundai Genesis II

Lata produkcji: 2014 - 2016
Segment: Wyższa klasa średnia

Druga generacja modelu, produkowana w latach 2014-2016. Koncepcyjnym pierwowzorem auta był prototyp Hyundai HCD-14 Genesis z 2013 roku. Projektantem samochodu, zgodnie z filozofią „Fluidic Sculpture 2.0”, był Jun Ho Kim. Genesis II stał się globalnym modelem marki, a w przeciwieństwie do poprzednika, trafił też do Europy. W Chinach był oferowany jako Hyundai Rohen, by nie pomylić auta z konkurencyjnym Nissanem Geniss. W 2016 roku zakończono produkcję modelu Genesis na dotychczasowych zasadach: na bazie tego modelu powstała marka premium o nazwie Genesis. Dotychczasowy Hyundai Genesis został przemianowany na Genesis S80.

Powagosław

Hyundai ma już markę w Europie, teraz chce walczyć o prestiż. Genesis to pierwsza próba, rozpoznanie nawet. Dobrze przygotowane – auto ma nienaganną sylwetkę, a ceną bije konkurencję.

~Powagosław
Luzacjusz

Podoba mi się, nawet pomimo stylistycznych pożyczek od konkurencji. Ale co innego mnie zastanawia: czy Hyundai nie dorósł już do swojej luksusowej submarki? Może w przyszłości Genesis będzie tym samym, czym np. dla Toyoty jest Lexus. Tylko taniej.

~Luzacjusz

Hyundai Genesis II – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Dane techniczne Hyundai Genesis II

Moc silników 249–413 KM
Pojemność silników 3,0–5,0 l
Prędkość maksymalna 230–240 km/h
Przyspieszenie 0-100 5,4–9,0 s

Publikacje o Hyundai Genesis

Newsy o Hyundai Genesis

1 pomiar
Dla Hyundai Genesis. Zobacz!
Pomiar Spalania
Pomiar Przyśpieszenia
Pomiar Wyciszenia
Hyundai Genesis II
Aktualnie przeglądasz Hyundai Genesis II