Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Hyundai Genesis

Lata produkcji: 2008 - 2016
Segment: Wyższa klasa średnia

Luksusowy samochód segmentu E (klasyfikowany też pomiędzy segmentami E i F), były flagowy model Hyundaia, produkowany w latach 2008-2016. Następca modelu Dynasty. Początkowo przeznaczony głównie na rynek amerykański i azjatycki. Pierwsza generacja modelu (lata 2008-2014) nie była oferowana w Europie. Dopiero druga, debiutująca w 2014 roku miała być dla Hyundaia próbą zaistnienia na Starym Kontynencie. Sportową wersją modelu był Genesis Coupe. Koniec produkcji auta związany jest z wydzieleniem w Hyundaiu nowej luksusowej marki: Genesis. Od 2017 roku model oferowany jest jako Genesis G80.

Powagosław

Hyundai ma już markę w Europie, teraz chce walczyć o prestiż. Genesis to pierwsza próba, rozpoznanie nawet. Dobrze przygotowane – auto ma nienaganną sylwetkę, a ceną bije konkurencję.

~Powagosław
Luzacjusz

Podoba mi się, nawet pomimo stylistycznych pożyczek od konkurencji. Ale co innego mnie zastanawia: czy Hyundai nie dorósł już do swojej luksusowej submarki? Może w przyszłości Genesis będzie tym samym, czym np. dla Toyoty jest Lexus. Tylko taniej.

~Luzacjusz

Hyundai Genesis – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Dane techniczne Hyundai Genesis

Moc silników 249–413 KM
Pojemność silników 3,0–5,0 l
Prędkość maksymalna 230–250 km/h
Przyspieszenie 0-100 5,4–9,0 s
Hyundai Genesis Sedan

Publikacje o Hyundai Genesis

Newsy o Hyundai Genesis

1 pomiar
Dla Hyundai Genesis. Zobacz!
Pomiar Spalania
Pomiar Przyśpieszenia
Pomiar Wyciszenia
Hyundai Genesis
Aktualnie przeglądasz Hyundai Genesis