Szukaj

Informacje o Hyundai Genesis

Lata produkcji: 2008 – 2016
Segment: Wyższa klasa średnia

Luksusowy samochód segmentu E (klasyfikowany też pomiędzy segmentami E i F), były flagowy model Hyundaia, produkowany w latach 2008-2016. Następca modelu Dynasty. Początkowo przeznaczony głównie na rynek amerykański i azjatycki. Pierwsza generacja modelu (lata 2008-2014) nie była oferowana w Europie. Dopiero druga, debiutująca w 2014 roku miała być dla Hyundaia próbą zaistnienia na Starym Kontynencie. Sportową wersją modelu był Genesis Coupe. Koniec produkcji auta związany jest z wydzieleniem w Hyundaiu nowej luksusowej marki: Genesis. Od 2017 roku model oferowany jest jako Genesis G80.

czytaj więcej
Powagosław

Hyundai ma już markę w Europie, teraz chce walczyć o prestiż. Genesis to pierwsza próba, rozpoznanie nawet. Dobrze przygotowane – auto ma nienaganną sylwetkę, a ceną bije konkurencję.

~Powagosław
Luzacjusz

Podoba mi się, nawet pomimo stylistycznych pożyczek od konkurencji. Ale co innego mnie zastanawia: czy Hyundai nie dorósł już do swojej luksusowej submarki? Może w przyszłości Genesis będzie tym samym, czym np. dla Toyoty jest Lexus. Tylko taniej.

~Luzacjusz

Hyundai Genesis – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Hyundai Genesis