Szukaj

Informacje o Infiniti Q60 II

Lata produkcji: 2016 - teraz
Segment: Auta luksusowe
Produkowane od roku 2013 luksusowe sportowe coupe (segment G). Infiniti Q60 do oferty został wprowadzony jako następca usportowionej wersji serii G – Infniti G37 Coupe. Nie jest to model nowy – zmieniono jedynie, zgodnie z nową polityką marki, jego nazwę. Polityka ta, zakłada, że każde kolejny samochód Infiniti będzie oznaczany literą „Q” (a crossovery i SUV-y – literami „QX”) oraz dwucyfrową liczbą. Po tej zmianie, model Infiniti Q60, znany wcześniej jak G37 Coupe, stał się w rzeczywistości autonomicznym modelem, a nie jedynie wariantem Infiniti G. Auto powstało na platformie podłogowej Nissan FM Platform, a zaprojektowane zostało przez Shinichiro Irie. Infiniti Q60 oferowany jest także w wersji kabriolet.
Powagosław

Ta odważna, żeby nie powiedzieć: awangardowa stylistyka może być mieczem i tarczą Q60. Podobnie jak „siła różnicy”: wystarczy zerknąć na konkurencję, która przy Infiniti oferuje raczej konserwatywne podejście do tego samego tematu.

~Powagosław
Luzacjusz

Wiecie, kto reklamuje Q60? Jon Snow. Gdybym miał 10 lat i chciałbym być którymś z bohaterów „Gry o tron”, to Snow byłby pierwszym wyborem. Tu i teraz myślę sobie: nawet 10-latek zrozumiałby, że bycie Jonem Snowem ma też inne niezaprzeczalne zalety. Jedna z nich to piękne Q60.

~Luzacjusz

Infiniti Q60 II – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Ogłoszenia używanych Infiniti Q60

Dane techniczne Infiniti Q60 II

Moc silników 211–405 KM
Pojemność silników 2,0–3,0 l
Prędkość maksymalna 235–250 km/h
Przyspieszenie 0-100 5,0–7,3 s

Publikacje o Infiniti Q60

Newsy o Infiniti Q60

Infiniti Q60 II