Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Lamborghini Gallardo

Lata produkcji: 2003 - 2013
Segment: Auta sportowe

Mały, dwumiejscowy samochód sportowy (segment G+) produkowany w latach 2003-2013. Następca modelu Cala (także Jalpy, pierwszego „tańszego” Lambo). Gallardo do dziś jest najlepiej sprzedającym się autem Lamborghini (ponad 14 tys. egzemplarzy). W 2008 i 2012 roku model dwukrotnie przechodził facelifting. Nazwa auta pochodzi od słynnej rasy byków, które walczyły w corridach. Słowo „gallardo” oznacza po hiszpańsku „piękny” lub „bohaterski”. Gallardo dwukrotnie wygrał plebiscyt Top Gear na „Samochód Marzeń” (2006 i 2009). Jego następcą jest model Huracan.

Powagosław

Najmniejsze i najbardziej „ucywilizowane” Lamborghini. Obłędnie, diabelsko piękne jak zawsze. Przystępne jak nigdy. Tylko co to za przystępność...

~Powagosław
Luzacjusz

Większość samochodów zaparkowanych koło Gallardo będzie wyglądać równie atrakcyjnie jak plastikowa reklamówka przy torebce od Prady. I tak jak każda kobieta chciałaby ubierać się u Prady, tak każdy facet chciałby taką zabawkę z byczkiem na masce.

~Luzacjusz

Lamborghini Gallardo – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:

Dane techniczne Lamborghini Gallardo

Moc silników 500–520 KM
Pojemność silników 5,0 l
Prędkość maksymalna 309–314 km/h
Przyspieszenie 0-100 4,2–4,3 s
Lamborghini Gallardo Coupe

Publikacje o Lamborghini Gallardo

Newsy o Lamborghini Gallardo

Lamborghini Gallardo
Aktualnie przeglądasz Lamborghini Gallardo