Szukaj

Informacje o Lexus LS IV

Lata produkcji: 2006 - 2017
Segment: Auta luksusowe
Produkowana od roku 1989, luksusowa, flagowa limuzyna Lexusa (segment F) jest, obok modelu ES, najstarszym modelem japońskiego producenta, stworzonym niedługo po powstaniu marki Lexus. Koncepcja samochodu zrodziła się w roku 1983 w Toyocie – projekt nazywał się F1 (F jak flagowy), a ostatecznym rezultatem okazał się być właśnie LS. Jest jednym z najważniejszych sukcesów rynkowych i wizerunkowych w historii Lexusa. LS jest laureatem szeregu prestiżowych nagród, m.in. tytuł Światowego i Międzynarodowego Samochodu Roku, jak również wielu wyróżnień w plebiscytach pism motoryzacyjnych. Piąta generacja Lexusa LS produkowana jest od roku 2017.
Powagosław

Limuzyna z wielką klasą. LS jest dostojny, ale nie tak nadęty jak poprzednie modele oznaczone tym symbolem, czy niektórzy rynkowi rywale. Jak widać, prostsze rozwiązania często bywają skuteczniejsze.

~Powagosław
Luzacjusz

Pierwszy Lexus, jakiego widziałem, w którym projektanci marki mogli swobodnie rozwinąć skrzydła. No i wyszła przepiękna limuzyna - elegancka, stylowa i zupełnie nienachalna. Pokażcie mi człowieka, który narysował to cudo.

~Luzacjusz

Dane techniczne Lexus LS IV

Moc silników 367–445 KM
Pojemność silników 4,6–5,0 l
Prędkość maksymalna 250 km/h
Przyspieszenie 0-100 5,7–6,3 s

Publikacje o Lexus LS

Newsy o Lexus LS

1 pomiar
Dla Lexus LS IV. Zobacz!
Pomiar Spalania
Pomiar Przyspieszenia
Pomiar Wyciszenia
Lexus LS IV