Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Lexus LS IV Sedan

Lata produkcji: 2006 - 2012
Segment: Auta luksusowe

Luksusowa, flagowa limuzyna Lexusa (segment F) produkowana od 1989 roku. Najstarszy, obok modelu ES model marki, stworzony niedługo po założeniu Lexusa. Koncepcja auta tego typu powstała w Toyocie w 1983 roku. Projekt nosił nazwę F1 (F - Flagowy), a jego finalnym produktem okazał się właśnie LS. Od 2017 roku produkowana jest piąta generacja auta. W historii marki to jeden z największych sukcesów rynkowych i wizerunkowych. LS zdobył wiele prestiżowych wyróżnień, m. in. tytuł Światowego i Międzynarodowego Samochodu Roku, a także szereg nagród w plebiscytach magazynów motoryzacyjnych.

Powagosław

Limuzyna z wielką klasą. LS jest dostojny, ale nie tak nadęty jak poprzednie modele oznaczone tym symbolem, czy niektórzy rynkowi rywale. Jak widać, prostsze rozwiązania często bywają skuteczniejsze.

~Powagosław
Luzacjusz

Pierwszy Lexus, jakiego widziałem, w którym projektanci marki mogli swobodnie rozwinąć skrzydła. No i wyszła przepiękna limuzyna - elegancka, stylowa i zupełnie nienachalna. Pokażcie mi człowieka, który narysował to cudo.

~Luzacjusz

Lexus LS IV Sedan – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Dane techniczne Lexus LS IV Sedan

Podstawowe parametry Lexus LS IV Sedan
Liczba drzwi 4
Liczba miejsc 5
Wymiary zewnętrzne Lexus LS IV Sedan
Długość 5030 mm
Szerokość 1875 mm
Wysokość 1465 mm
Rozstaw osi 2970 mm
Rozstaw kół - przód 1615 mm
Rozstaw kół - tył 1620 mm
Wymiary bagażnika Lexus LS IV Sedan
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 510 l
Szkic techniczny Lexus LS IV Sedan

Publikacje o Lexus LS

Newsy o Lexus LS

Lexus LS IV Sedan