Szukaj

Informacje o Mercedes SL

Lata produkcji: 1971 – teraz
Segment: Auta sportowe
Ten sportowy samochód o nadwoziu typu roadster (segment G) jest produkowany od roku 1954. Seria SL została zapoczątkowana przez jeden z najsławniejszych modeli w historii Mercedesa: 300 SL (określany także jako „Gullwing”). Zresztą jego następca stał się nie mniej słynny – model W113 (zwany „Pagodą”), obecnie numer dwa wśród najbardziej kultowych reprezentantów Klasy SL. Nowa, szósta generacja Mercedesa SL (R231) oferowana jest od roku 2012. Skrót SL w nazwie auta oznacza „Sport Leicht”, czyli „lekki samochód sportowy”.
czytaj więcej
Powagosław
Mercedes najwyraźniej założył sobie, że projektując jeden ze swoich najsłynniejszych modeli będzie bardziej kontrowersyjny niż zwykle. Na rynku, nazwijmy go ogólnym, R231 wywoła skrajne reakcje. Hollywoodzkim celebrytom, do których jest adresowany, z pewnością się spodoba, bo to SL w końcu. ~Powagosław
Luzacjusz
Modły zostały wysłuchane, pogróżki rozpatrzone, fala krytyki zatrzęsła całym koncernem na giełdzie. Koniec najszkaradniejszego SL w historii. Jest nowa forma życia. Cudna. ~Luzacjusz

Mercedes SL – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Oceny Mercedes SL

Liczba ocen: 37
Ogólna ocena
4,4 /5 Średnia dla segmentu 4,2
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(100%)

Zalety

+ Karoseria + Całokształt + Silnik

Wady

- Stosunek jakość/cena - Poważne usterki - Koszty utrzymania

Wybrane oceny

4,8
[email protected]
Cabrio 5.0 24V 306KM 225kW
Mercedes SL R129
Krążą opinie, że to najlepsza generacja SLa i w pełni się z nią zgadzam. Jakoś wykonania, trwałość, właściwości jezdne, ergonomia i aspekty wizualne przemawiają na korzyść R129. To auto to synonim słowa JAKOŚĆ. Nie bez przyczyny podczas debiutu w latach 90tych auto było wysoko cenione i świadczyło o statusie społecznym właściciela - moim zdaniem jest tak nawet 30 lat później a inne roadstery mogą tylko pomarzyć o rozpoznawalności tej generacji SLa. Swojego egzemplarza nigdy nie sprzedam, to auto to inwestycja i spełnienie marzeń. Pełna ocena mojego kolejnego wozu poniżej.
3,9
[email protected]
Cabrio 3.8 204KM 150kW
Mercedes SL R107
Rewelacyjne auto aby sie troche wyróznic z tłumu codzienności na ulicach. Auto dla koneserów, dwu osobowe więc mało rodzinne :) Klasyczna niemiecka linia, ponadwiekowy disigne- elegancja i sport... Fajne auto na weekendowe wycieczki za miasto i na \"mały lans\" po miescie w upalne dni :)
4,5
~fabek / w210.pl
Cabrio AMG 5.5 AMG 517KM 380kW
Mercedes SL R230
wystarczylo pare kilometrow przejechanych tym autem, a jazda kazdym innym autem powoduje w moim sercu rozpacz. to milosc od pierwszego kilometra. nie ma oczu na ulicy kto by sie nie obejrzal, czy to dziewczyna czy chlopak, kazdy obraca glowe gdy widzi ten samochod.
Mercedes SL