Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Mitsubishi Colt I

Mitsubishi Colt I
Lata produkcji: 1978 - 1984
Segment: Auta małe
Pierwsza generacja Colta, jeszcze jako kompakt debiutowała w 1978 roku podczas Geneva Motor Show, zastępując model Precis. Nawiązywał też do aut powojennej serii Colt. Stylistycznie samochód praktycznie nie różnił się od czterodrzwiowego Mitsubishi Mirage. Oba modele były reakcją japońskiego koncernu na wielki kryzys naftowy z 1973 roku. Szczególnie Colt znakomicie przyjął się w Stanach Zjednoczonych, gdzie okrzyknięto go najbardziej ekonomicznym autem na rynku. W Polsce nie był oferowany. W 1984 roku został zastąpiony przez model drugiej generacji.
Powagosław
Colt jeszcze nigdy nie był tak zgrabny, jak ostatni z jego przedstawicieli. Jego sylwetka mogła by służyć jako przykład poglądowy dla początkujących designerów. Poza tym, to pojazd znakomicie sprawdzający się w miejskiej jeździe. ~Powagosław
Luzacjusz
Na Dzikim Zachodzie bez Colta albo innego Winchestera można było co najwyżej czyścić spluwaczkę w saloonie. Na ulicach dzisiejszych miast Dziki Zachód miesza się z afrykańska dżunglą. Więc warto czasem mieć pod ręką jakiegoś Colta. ~Luzacjusz

Mitsubishi Colt I – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Autorentgen Mitsubishi Colt I

Liczba wpisów: 20

Zapłon.

dodał: ~Starion, 9 lat temu
W rocznikach 1996 - 1999 (te z podzielonymi przednimi reflektorami, przed liftem) zapłon lubi być awaryjny, czego już doświadczyłem 2-krotine. Objawy - oporne wychodzenie z niskich obrotów, "duszenie się" przy ruszaniu bez przygazowania lub przy próbie przyspieszenia bez redukcji (jeśli jest zamontowany LPG to również szarpanie i wystrzały). Diagnoza - najłatwiej stojąc w miejscu na rozgrzanym silniku pracującym na wolnych obrotach raptownie pociągnąć linkę gazu i obserwować silnik, jeśli zanim wejdzie na obroty zacznie się przez chwilę "trząść" to mamy problem z zapłonem.

Zawieszenie przód (kolumny Mcphersona).

dodał: ~borewicz 72, 8 lat temu
U mnie strzeliła prawa sprężyna... Przebieg 180 tys.(rocznik 2005). Same amortyzatory na "szarpakach" (jeśli im wierzyć) mają powyżej 70% i póki co działają efektywnie.

Wycieraczki przednie

dodał: ~vanitas, 7 lat temu
Proszę Państwa, ciekawym, który to Genialny Japoński Inżynier wymyślił, żeby do tego auta zastosować z przodu wycieraczkę lewą, taką jak do jakiejś ciężarówki - 650 mm, a prawą w postaci 12-calowego liliputa. Zwykle w marketach i stacjach benzynowych nie ma ani jednej ani drugiej... Niby to tylko głupie wycieraczki, ale z praktycznego punktu widzenia stanowią znaczne utrudnienie. Nie wspomnę już o cenie tego gumowo-metalowego giganta.

Nierównoległość osi kół lewa str. do pr. 9 mm.

dodał: ~Norbert Szulc, 8 lat temu
Rok temu - 13 sierpnia kupiłem z salonu w Gorzowie Wlkp fabrycznie nowego Mitshubishi poj 1332cm. Samochód od nowości krzywy, kilkakrotne próby ustawienia zbieżności-bez skutku. Wymiana przedniego zawieszenia/z samochodu będącego na salonie/. Trzy oceny rzeczoznawców oraz Serwisu Mitsubishi w Szczecinie potwierdzają powyższe i występowanie dalej usterek. Problemem jest lisingodawca Raiffeisen-Leasing, który nie zgadza się na rozwiązanie umowy. Ostrzegam przed leasingiem w tej firmie. Umowa zawiera kilka klauzul, którymi winien się zainteresować UOKiK.

Sonda lambda.

dodał: ~Kubas, 9 lat temu
Sonda lambda po 100000 pada, czasem wcześniej. Objawy to wysokie spalanie na poziomie 13-14 l/100km oraz skaczące obroty przy silniku 1.3 l na multi wtrysku.

Dane techniczne Mitsubishi Colt I

Moc silników 55–105 KM
Pojemność silników 1,2–1,4 l

Publikacje o Mitsubishi Colt

Newsy o Mitsubishi Colt