Ocena kierowcy - Acura CL II

Jurek z Ostrowa, 9 lat temu
Silnik 3.2 V6 225KM 165kW
Rok produkcji 2001
Acura CL II 3.2 V6 225KM 165kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Najbarzdziej zaskoczyla mnie jakość i komfort i bezawaryjność i stosunej jakości do ceny za w tamtym roku zaplacilem za swoje 18tys zl . Ciezko kupic w tej cenie ladne duże komfortowe coupe z V6 pod maska i ponad 200kM i powyżej 2000r .
Użytkowałem swoja acure ponad roku czasu spisywala się bardzo dobrze moglaby trochę mniej palic średnio 12-13l miasto . Sprzedałem ponieważ zmieniłem prace i robilem więcej km wiec kupiłem diesla , może spalnie w dieslu i mniejsze , ale jak zaczęlo się psuc to koszta związane z naprawa przekroczyly koszty oszczednosci . Żebym wiedział , ze tak będzie to wsadziłbym do ACury LPG i pewnie do dzisiaj bym jeździł i komforcie i przyspieszenieu nie wspomnę w porównaniu do diesla . Pewnie kiedyś kupie jeszcze Acure.
Silnik naprawdę wspaniały i cichy , jedynie na Vtec bardziej go slychac , ale wtedy już nie przeszkadza . Dźwięk Vtec wspanialy.
Pięciobiegowa skrzynia biegow spisuje się bardzo dobrze jest szybka i bezawaryjna . Sekwencyjna zmian biegow spisuje się bardzo dobrze , ale tak naprawdę uzylem jej kilka razy , jak się ma AT to i tak w większości jedzi na AT i nie na sekwencyjnej zmianie biegow. Trzeba pamiętać o wymianie oleju w skrzyni biegów i tylko oryginalny olej z Hondy , jak kupiłem swoja Acure delikatnie ślizgał się na 4 biegu , pomogła wymiana oleju , okazało się ze poprzedni wlascicel oszczędzał na wymianach . Pozniej zrobiłem ok 15 tys i wszystko było OK , ta sama skrzynie stosuje się w silniakch o mocy 260KM i tam również spisuje się bezawaryjnie . Podobno to jest ta sama skrzynia co w accordach po 2003r tam również jest 5 biegow i Tip Tronic.
auto dobrze się prowadzi , ale jest trochę takie Amerykanskie , jak wszadzilem sportowe zawieszenie było już Ok , Troche ciagnie w koleinach jak zalozymy większe felgi i szersze opony. Auto dużo lepiej wygląda jak jest obniżone.
jest niezle ,ale musimy pamietac ze to jest jednak duzy samochod .
Wszystko pod reka jakby stworzony tylko dla kierowcy
bardzo wydajna klimatyzacja
Z przodu bardzo dużo miejsca mam prawie 2 m wzrostu i bez problemu mieszcze się do auta i o dziwo z tylu jest jeszcze miejsce mimo ze to auto typu coupe
Tutaj jest bardzo dobrze , mysle ze dla tego ze auto w trasie ma bardzo niskie obroty przy predkosci ponad 100km/h 1800obr/min wiec silnika praktycznie nie slychac
Jak zalozymy LPG to wychodzi to samo co w dielsu , a komfort oraz przyspieszenie i co najważniejsze Bezawaryjność bezcenne .
Większość części dostępna w ASO , sa zamienniki lecz trzeba je szukac pod akordem od 98r / acordem coupe 99 / legend , wtedy wszystko znajdziecie i sa zamienniki jak zaczną wam szukać w katalogach pod haslem Acura CL/ TL to nie ma za dużo. Oryginalne czesc dosyć drogie . Warto zaplacic Auto-casco w przypadku nawet lekkiej przecierki Ubezpieczalnie bardzo dobrze placa :)
Hamulce dosyć szybko się zuzywaja , ale to standard w AT i podaja lacznik (polskie drogi i u mnie duże 18 felgi robia swoje) Lacznik nowe przod w zamiennikach 55zl szt. wymieniałem również koncowki drazkow 60zl szt.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.2 V6 225KM 165kW [l/100km]