Ocena kierowcy - Acura TL III

wowo5, 15 lat temu
Rok produkcji 2005
Acura TL III 3.2 258KM 190kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Doskonaly silnik. Bardzo cichy i jedwabisty. Ma calkiem niezlego kopa. Troche moglby byc mocniejszy przy niskich obrotach ale to specyfika Hond (Acura jest maka wyzszej ramgi Hondy).
Skrzynia biegow (5-biegowy automat) jest bardzo dobra. Jedyne co mi przeszkadza to fakt, ze od razu z jedynki wskakuje na czworke (oszczednosc paliwa zapewne) ale mozna zmieniac biegi sekwencyjnie jak kto ma ochote. Po pewnym czasie mi sie to znudzilo. Automat zmienia biegi bardzo dobrze i co najwazniejsze swietnie hamuje silnikiem co niewiele automatow potrafi.
Bardzo dobry. Sprezysty ale nie twardy. Jak dla mnie w sam raz. Dobrze trzyma na zakretach. Komfort jest tez bardzo dobry.
Kiepska widocznosc do tylu (wysoki bagaznik). Dluga maska z przodu tez nieco utrudnia ocene, gdzie samochod sie zaczyna. Mozna sie przyzwyczaic ale czujniki parkowania by sie przydaly. Aha szerokie slupki tez nie pomagaja.
Wszystko na swoim miejscu. Bardzo dobre materialy w srodku. Kumpela kupila Audi A4 3.0T Quattro i moim zdaniem Acura ma lepsze materialy w srodku.
Doskonala wentylacja. Dwu strefowa klima automatyczna i ogrzewane siedzenia.
Miejsca w srodku wiecej niz w BMW5. Jak dla mnie wystarczy nawet dla 5-osob. Bagaznik moglbby byc wiekszy.
Przy 120km/h slychac tylko lekki szum wiatru.
Jak na takie auto to bardzo dobrze. Na autostradzie udalo mi sie nawet zejsc do 7,12 L/100km co jest wynikiem rewelacyjnym jak na duze auto z V6. Normalnie pali 11-12L w jezdzie mieszanej (60% miasto).
Zadnych problemow przez pierwsze 3 lata. Aby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.2 258KM 190kW [l/100km]

10,2