Ocena kierowcy - Alfa Romeo 145

Przemek thang_pol@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
Rok produkcji 1997
Alfa Romeo 145 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik 1.4 a 103 km!! Tylko Alfa Romeo może poszczycić się takim wynikiem. Świetna dynamika i elastyczność!
Nie zamieniłbym tego auta na żadne inne dostępne za tą sama lub podobną kwotę. Kocham moją Alfunie i następny samochód ktory będe miał będzie tej samej marki ;)
Silnik bardzo cichy, powyżej 4 tys. obrotów wydaje piękny dzwięk, w tym autko nie potrzeba słuchać radia, delektuje się brzmieniem silnika!!
Ze skrzynią nie mam problemów, za wyjątkiem wstecznego, który nie zawsze zaskoczy, poza tym bardzo mi odpowiada, biegi wchodzą krótko i miękko.
Dokonale trzyma się drogi, pomimo twardego zawieszenia, które nie spełnia swej roli w 100% na polskich drogach...
w porządku
Posiadam wersje z automatyczną klimatyzacją i spełnia swą rolę wyśmienicie!
Jak na wersję 3-drzwiową przestrzeni jest bardzo dużo, mam 195 cm wzrostu, odsuwam fotel do oporu i mieszce się bez problemów, poza tym jest regulacja wyskości fotela oraz kierownicy a za mną spokojnie zmieści się jeszcze inny pasażer.
Silnik pracuje bardzo cicho, lecz czasem skrzypi tapicerka, gdy na zewnątrz jest niska temperatura.
w mieście pali w granicach 8-9 l, na trasie przy stałej jeździe 130 km/h - schodzi poniżej 7l. Ceny częsci do tanich nie należą, ale po co robić wszystko na oryginałach skoro zamienniki niczym się nie różnią poza ceną :)
Za tą cenę jest to prawdopodobnie najlepszy samochód który można wybrać, świetny design, osiągi, dynamika, wykończenia. Nie wiem kto puścił plotke że Alfy to nędzne auta.
przy 80 tys. przebiegu padł mi zmieniacz fazy, tzw. wariator, ale nei wiem czy to poważna usterka, koszt tej części to 300zł. Poza tym, jak to zwykle bywa w Alfach, trzeba częściej wymieniać pasek rozrządu, najlepiej co 50 tys. km.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW [l/100km]

8,3