Ocena kierowcy - Alfa Romeo 145

Fagles - nedzumi (małpa)o2.pl, 17 lat temu
Silnik 1.7 i.e. 16V 129KM 95kW
Rok produkcji 1995
Alfa Romeo 145 1.7 i.e. 16V 129KM 95kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Poprostu rakieta. Gdyby nie palił tyle to nie chcę innego auta. TAK kupię jeszcze raz ALFĘ boxera, ale mniejszego. Tak, żeby palił z 7 - 10 l/100km
Zawieszenie : Wachacz - 100zł. Sonda lambda - 100zł. Końcówka drążka - 75zł. Częśći wcale nie są drogie.
Super samochodzik. Ale pali strasznie dużo. Nie jako rodzinny. Pali dużo. Jest Ś L I C Z N Y ! ! ! Pali dużo.
Ciągnie jak... jak nie wiem co. Do 3tyś jak zwykłe autko z dużym silnikiem. Po przekroczeniu 3 - śmigacka. Wryyyymmmm i leci.
Ciężko chodzi, ale podobno tak mają. Zgrzyta wsteczny, ale podobno tak mają. Przed włączniem wstecznego wrzucam jedynkę i wchodzi elegancko. Precyzyjna.
Dobrze że fotele mają "boczki" bo na zakrętach strasznie wynosi... kierowcę
Bez problemów. Ale trzeba mieć długie wycieraczki. Niektórzy piszą że masywne słupki przednie. Mi się podobają.
Wszystko pod ręką. Radio mogłoby być wyżej.
Wentylacja - OK. Ogrzewanie - cieniutko. Przy 10st diepło dmucha po 5-7km. W deszczu mocno parują tylne boczne szyby. Przednie boczne mniej. Przednia i tylnia przy włączonym nadmuchu - OK
Nie siedziałem z przodu w żadnym aucie wygodniej. Miejsca bardzo dużo. Z tyłu - jak w innych autach. Z przewagąna dużo.
Nie jest cichy ale to boxer. Miło mruczy. Powyżej 140 mógłby ciszej :)
Matko. Nie wiem czy to przeciętna, ale: po 5 wizytach u mechanika, koputer, analiza spalin i co tam jeszcze (wszystko OK) - uwaga - 15-17 l/100km. Ale możliwe że mam coś nie tak z silnikiem. Dlatego sprzedam.
Zależy dla kogo. Jak chcesz jeździć tanio i brum brum to kup sobie golfa albo astre albo co tam Ci się podoba. A jak chcesz jeżdzić W R R R R Y Y Y M M M !!!!! a masz ksaę to ALFA. Pozatym jest śliczna.
Uszkodzony przełącznik regulacji wentylatora. Przełącznik opuszczania szyb.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 i.e. 16V 129KM 95kW [l/100km]

9,4