Ocena kierowcy - Alfa Romeo 145

QV, 16 lat temu
Silnik 2.0 16V T.S. 150KM 110kW
Rok produkcji 1997
Alfa Romeo 145 2.0 16V T.S. 150KM 110kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Curore Sportivo! Auto jest jak piękna włoszka, budzi emocje. Jeśli kochasz jeździć, lubisz czasem pośmigać, dbasz o auta i chcesz się wyróżnić z tłumu deutschwagenów to może być to auto dla Ciebie.
Troche za krótkie przełożenia, Vmax to tylko 210, a na 5tym biegu przy 100km/h jest już 3tyś obrotów. Pozatym skrzynia dość dobra, biegi wchodzą precyzyjnie i jest dość wytrzymała.
Zawieszenie fabrycznie bardzo sportowe. Super jeśli nie jeździ się po dziurach. Układ kierowniczy precyzyjny, auto dobrze trzyma się drogi.
Bardzo dobra, tym bardziej że siedzi się dość wysoko jak na auto sportowe.
Deska rozdzielcza bardzo prosta i funkcjonalna, ale jednocześnie ładna. Troche mały schowek.
Wentylacja bardzo skuteczna, nie miałem narazie problemów ze zbytnim parowaniem szyb. Jest klimasystem trzymający stałą temperturę.
Jak na takie małe auto to miejsca w środku jest sporo. Mega wygoda dla pasażera podróżującego z przodu ze względu na specyficzne wyprofilowanie deski rozdzielczej. Nie dałem 5ciu gwiazdek, bo dla mnie fotel kierowcy nie odsówa się dość daleko (>190cm.)
Nie jest to oczywiście audi a6, ale przy zamkniętych szybach do ucha dochodzi jedynie miły i odpowiednio wyciszony ryk silnika pow 4tyś obr.
Ceny przeglądów i usług serwisowych w ASO masakryczne. Trzeba znaleźć mechanika znającego się na AR, a części kupować w hurtowniach i wtedy jest w miarę ok. Zużycie paliwa w normie - odpowiednie do mocy.
Auto droższe w eksploatacji niż np. Golf rekompensuje to niską ceną używanych egzemplarzy, bogatym wyposażeniem i świetnymi osiągami. Dodatkowym atutem jest to iż złodzieje ich nie kradną.
Narazie pousówałem usterki z którymi auto już kupiłem.
Jest to auto, które się dobrze sprawuje jeśli się go nie zaniedba.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V T.S. 150KM 110kW [l/100km]

8,8