Ocena kierowcy - Alfa Romeo 146

Shyrl, 16 lat temu
Silnik 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
Rok produkcji 1997
Alfa Romeo 146 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Dawka emocji, jekie daje. Sportowy charkter foteli, zawieszenia, silnika, świetny design. Myślałem że kupuję od samochód. Gdy zaczałem jeździć moją "Bellą" przestałem zwracać uwage na droższe i nawet szybsze samochody. Zaraziłe się wirusem Alfa. www.Alfaholicy.net -> duuużo info o Alfa Romeo.
Silnik : Warto wymienić rozrząd co 60 - 80 tys km. Silniki są wysokoobrotowe
Zawieszenie : Zawieszenie jest pewne i daje duża przyjemność z prwadzenia ale polskie drogi daje mu się we znaki (ale każdemu się daje więc bez tragedii)
Układ elektryczny : Podatność na wilgoć. Czasem nie domagają żarówki. Najlepiej zabezpieczyć styki (te które się da) wazeliną bez kwasową.
Alfa 146 jest naprawdę świetnym samochodem. Jeśli się o nią dba to odwdzięczy się niezapomnianymi chwilami za kierownicą. Nigdy nie męczy. Człowiek wsiada w semi - kubełkowe fotele (standard), odpala i nie chce wysiadać. Nie jest to auto najtańsze w utrzymaniu ale jeśli komuś zależy na pojeździe który oprócz podstawowych zadań transportowych ma dawać emocje a nie ma kasy na Porsche czy Ferrari... to Alfa jest dla niego. Dusigrosze niech się telepią w Kadecie czy corolli. Alfa jest dla ludzi którzy kochają prowadzić, lub chcą pokochać prowadzenie wozu :)
Silnik to poezja. Owszem nie jest super oszczędny ale to jak rwie na wysokie obroty i jakim dźwiękiem raczy kierowcę to naprawdę mistrzostwo.
Cóż, zestopniowanie jak najbardziej dobre, natomiast precyzja... 3kę łatwiej znaleźć w maluchu. Całość ok i do normalnej jazdy fajna.
Jak na kompakta z FWD to super. Ten sam poziom frajdy z jazdy i wyczucia co u mistrza zawieszeń FWD, forda focusa.
Przód i boki ok. Do tyłu to masakra a po zamontowaniu choćby małego spojlera nie widać prawie nic przy parkowaniu. Trudno wyczuć gdzie auto się kończy i zaczyna.
Z tym dobrze. Kierowca ma wszystkie przyciski i pokrętła pod ręką. - za światło przeciwmgielne w przełączniku od kierunkowskazów. W niektórych radiach z guzikami na środku może być trochę trudności z dostępem do nich kiedy wrzucony jest 3ci bieg.
Nie mam zastrzeżeń. + za nawiew dla tylnej kanapy w obudowie tunelu środkowego. Jeśli macie problem z mało wydajną klimą to polecam uzupełnić środek chłodzący.
Jak na kompakt z 97r. Też jest dobrze. Wszyscy zachwycają się przestrzenią dla pasażera z przodu. Z tyłu porównywalna ilość miejsca z Astrą II czy Octavią (mam 182 cm wzrostu więc fotel jest odsunięty akurat koło połowy). Jedynie osoby bardzo wysokie mogą narzekać na brak miejsca nad głową z tyłu.
Lepsze niż w Astrze lub Octavii. Jest cicho ale jeśli ktoś lubi posłuchać pięknego dźwięku silnika Alfy to go usłyszy. Szumy spoko.
Cóż silnik potrafi być całkiem oszczędny... ale kierowca nie. To auto prowokuje do wciskania gazu... Jest OK. Znaczne obniżenie spalania daje tankowanie benzyny 98 oktanowej. Różnica jest odczuwalna dla portfela na +
Używane Alfy są dość tanie jak na to co oferują. Mocne silniki i niezłe wyposażenie przegrywają z dziwnymi przekonaniami polaków że Włoski samochód to skarbonka. Jak się dba to naprawdę można się Alfą cieszyć bardzo długo. Trzeba tylko dac samochodowi tyle miłości ile daje nam on sam ;)
Alfy mają opinię aut psujących się. Jesli jednak dbamy o samochód będzie długo służył. Mają po prostu to do siebie że nie wybaczają błędów eksploatacyjnych. Lepiej zreperować coś szybko niż potem wymieniać dużo więcej. Niestety części dość drogie. (pasują niektóre od Fiata - taniej).
Do tej pory nie miałem poważnej usterki więc dobrze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW [l/100km]

11,0