Ocena kierowcy - Alfa Romeo 146

Rok produkcji 1997
Alfa Romeo 146 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczna jednostka
Zawieszenie : bardzo słabe na Polskie drogi
Autko wygląda dość ładnie wyrużnia się pośród innych ale chyba nie o to chodzi bo jest ono bardzo wadliwe w środku przeciętnie zrobione
Silnik jak najbardziej dynamiczny 120KM swoje robi przy tak lekkim aucie chyba jest to jedyny plus w nim,autko nie pali zbyt dużo ma gaz wstawiony fabrycznie który trzeba co jakiś czas regulować spalanie w nim to 8 litrów paliwa w mieście a gazu na pełnym baku starcza na przejechanie 500 km w jezdzie miesznej. Wyprzedzanie nim to przyjemność jest bardzo dynamiczne.
Nie jest to toyota ani tez Niemieckie auto ale nie można za bardzo narzekać jeśli chodzi o zmianę biegów dla mnie jest dość poprawnie
No niestety i tu zaczynają sie schody zawieszenie jest barzdo awaryjne ja wymieniłem już po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów prawy wachacz nieprzyjemne są też stuki dochodzące w czasie jazdy moje wrażenie jak najbardziej negatywne jesli chodzi o układ jzdny jest dość awaryjny
WIDOCZNOŚĆ-nie jest rewelacyjna szczególnie z tyłu ale coś za coś autko ładnie wygląda więc musimy się z tym liczyć że jak ma małą szybę z tyl nie bedze za dużo widac a jeśli chodzi o przód to nie jest najgorzej ,problemem za to moga byc słuplki boczne z przodu śą dość grube i nie widac aż tak dobrze więc widoczność oceniam żle
Autko dość ergonomiczne siedzi się dobrze siedzenia trzymają z boku.Siedzi się dość dobrze. Plasitki są tandetne skrzypienie to norma w alfie. Tanie i bardzo brzydkie plastiki psują wnętrze.
Wentylacja to tragedia kilka razy psuł mi się wntylator i do tego w zimę a ogrzewanie tylnej szyby nie dziala dodatkowo.Gorzej być nie możę szyby parują w aucie nie można jezdzić nią szczególnie w zimę jak się nie ma garazu.Porażka.
Jeśli chodzi o przestrzeń dla kierowcy i pasażera jest w miare dobrze z tyłu natomiast wygodnie jest w podruży dla 4 osób,przy pięciu dorosłych osobach komfort spada.Więc moja ocena wnetrza jest dobra
Auto nie jest głośne ani też nie należy do cichych przeszkadzają na pewno stuki jak jedziemy po nierównościach.Ale w trasie w miare przyjemne.
nic rewlacyjnego lepiej kupić japnczyka lub niemca
Auto zawodne psuje się bardzo często począwszy od zamków które zamarzają w zimę poprzez zawieszenie ,wadliwe i psujące sie ogrzewanie problemy z alternatorem odchodzące uszczelki nie polecam go w ogóle.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW [l/100km]

7,8