Ocena kierowcy - Alfa Romeo 146

waligora@esoftcom.pl, 20 lat temu
Silnik 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Rok produkcji 1996
Alfa Romeo 146 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
świetne auto - polecam. Po przejechaniu 275 000 km mogę coś na ten temat powiedzieć. Wadą jest wysoka cena samochodu i wysokie koszty eksploatacji
pomimo stosunkowo niewielkiej pojemności jeździ się jak motocyklem, przez 275 tys. nie naprawiałem nic
niekiedy są problemy z włączeniem wstecznego, ale rzadko i najczęściej zimą. Może ma to coś wspólnego z olejem
auto trzyma się drogi jak przyklejone. Zawieszenie jest sztywne - niestety coś za coś. Jazda po bruku wymaga dużej odporności nerwowej - schowek i popielniczka muszą być puste albo wypełnione do granic
Do przodu - świetna, do tyłu - fatalna
wszystko jest na swoim miejscu. Zamieniłem tylko miejscami wyłączniki świateł przeciwmgielnych. Operacja jest trywialna a znacznie polepsza funkcjonalność
parujące szyby boczne potrafią być upierdliwe, szczególnie zimą. Przydałaby się osobna regulacja nadmuchu z tyłu. Skierowanie strumienia powietrza na nogi pasażerów powoduje parowanie tylnich szyb
rewelacja, szczególnie jak pasażerka ma krótką spódniczkę
plastiki nie skrzypią, silnik słychać, ale zgodnie ze sloganem jest to auto dla tych, którzy chcą słyszeć silnik
trasa - 6,8 miasto - 10, przeglądy i części eksploatacyjne (klocki, filtry, świece ) - horror
namiętnie przepalają się żarówki w popielniczce
brak
Alfa Romeo 146