Ocena kierowcy - Alfa Romeo 146

kloopsik, 20 lat temu
Silnik 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Rok produkcji 2000
Alfa Romeo 146 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
tylko jedna uwaga - nie radzę czekac z przegladem aż nakręcicie 20 tyś. km - widziałem olej (a jakże, zalecany przez producenta), który po tylu kilometrach wygladał jak smoła; z całego serca radzę dokonywac przeglądów co 15-17 tyś. km - autko odwdzięczy się z nawiązką za ten przyśpieszony wydatek
autko zrywa, kiedy trzeba ale i przy bardzo spokojnej jeździe daje znać, że pom maską ma sporo mocy
troche sie bałem, po przeczytaniu komentarzy o problemach ze wstecznym ale mój egzemplarz mile mnie zaskoczył
niestety polksie drogi daja się autku mocno we znaki i zawieszenie przednie co chwila wymaga drobnych korekt - mało roboty ale spore koszty
właściwie powinny tu być dwie oceny: dla przudu 5 dla tyłu 3 z minusem (nie stawiam pały, o jednak cos widać)
zamienil bym miejscem parę detali lub zmienił sposób ich włączania - denerwuje mnie ciągłe włączanie sie tylnich świateł przeciwmgielnych przy "klikaniu" kierunkowskazami
znajduje tylko jeden minus - brak nawieu na boczne, tylne szyby; z przodu się postarali to mogli by i z tyłu cos wymysleć
ogrom miejsca z przodu (a mam skromne 185 cm i 110 kg), trochę gorzej z tyłu ale i na maksymalnie cofnietych fotelach można spokojnie wytrzymać dłuższą jazdę
mój egzemplarz ma dwa "progi", w których zachowuje sie przyzwoicie: przy 80 km/h i pomiedzy 120 a 140 km/h;
jestem mile zaskoczony zuzyciem paliwa: około 7,5 l w cylku mieszanym (straszono mnie, że nie wyrobię się w 10); dość szybko zrezygnowałem z ASO i przeniosłem sie do znajomego mechanika, koszty przeglądów zmalały o połowę a oryginalne i nowe części sprowadzone z Włoch i Niemiec (łącznie z kosztami przesyłki) są ciekawą alternatywą dla przysalonowych sklepów
znowu dwie oceny: za nowe nie dał bym tych pieniędzy po raz drugi; ale ceny używanych są bardziej niż przyzwoite; teraz spokojnie pojeżdzę jeszcze roczek a potem poszukam sobie 156-tki w wieku około 2-2,5 roku; to sie po prostu opłaca
myślę i myślę i nic mi nie przychodzi do głowy
tak, jak wyżej - nic sie nie dzieje
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 146 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
10,8