Ocena kierowcy - Alfa Romeo 146

voxtox@interia.pl, 13 lat temu
Silnik 2.0 16V T.S. 150KM 110kW
Rok produkcji 1997
Alfa Romeo 146 2.0 16V T.S. 150KM 110kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Śietna praca, ten dźwięk.
Katalogowo 8,6 sek do 100 km/h przy 2 L poj i spalaniu ok 8-12 L to chyba dobry wynik. Linia karoserii w kształcie klina - super, przez to kiepska widoczność do tyłu, ale na Boga w końcu tym się jeździ do przodu.
Świetny dźwięk, lubi wysokie obroty i na nich pięknie słychać silnik.
Mogłaby mieć krótsze skoki (w zwykłym aucie jakim jest Rover 200 1.6l dźwignia ma krótszą drogę od przodu do tyłu), no i ten wsteczny, czasami nie chce wejść, czasami wejdzie ze zgrzytem.
Układ kierowniczy świetny. Zawieszenie - mam sprężyny -30 mm, więc jest trochę za twardy na łatane i dziurawe drogi.
Przód i na boki spoko. Do tyłu lipa !!
Może być. Denerwujące dla mnie jest to, że gdy jest odpalony silnik, nie można otworzyć tylnej klapy z przycisku na desce rozdzielczej. Nie wiem czy można 2-gim kluczykiem, bo go nie mam, ale pewnie można.
Bez klimy jest słabo. Nie wiem jak z klimą, bo na razie mi nie działa, jak ją zrobię to może się wypowiem. Ogólnie tu włosi się nie wykazali i wszystkie 145/146 mają słabą wentylację.
Nie wiem jak z tyłu, bo mnie to nie interesuje, z przodu jest ok. Czasami czuję, że jakoś wysoko siedzę pomimo obniżonego fotela na max.
Do 120 jest spokojnie. Powyżej 140 słychać szum opływający karoserię, ale zagłusza go piękny dźwięk silnika, 4 tys.obr - przy tych obrotach jest 140 km/h.
Oleje, płyny i filtry sam wymieniam. Ceny części są znośne. Sporo kosztuje wariator. Wymieniłem razem z rozrządem, pompą wody, paskami i rolkami. Wtedy koszt wzrósł do 1750 zł z robocizną. A spalanie...., na razie mnie nie interesuje, Alfe mam jako 2-gie autko żeby czasami wyskoczyć sobie i pojeździć bardziej sportowo, więc nie wiem, nie sprawdzam.
Jakość wykonania wnętrza nie jest najlepsza, coś tam gdzieś trzeszczy, zimą trzeszczy w większej ilości miejscach, ale wystarczy wcisnąć gaz mocniej i słychać silnik, a nie jakieś pierdoły. Ogólnie Alfy używane są tańsze od innych, bardziej popularnych aut tej klasy. Mi pasuje.
U nie przez rok nic się nie zepsuło.
Tu również spokój. Wystarczy wszystko wymieniać wtedy, kiedy coś zaczyna stukać, pukać, no i sprawdzać co jakiś czas poziom oleju, a wtedy Alfa potrafi się odwdzięczyć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V T.S. 150KM 110kW [l/100km]

2,1