Ocena kierowcy - Alfa Romeo 146

davidzio@poczta.onet.pl, 22 lat temu
Silnik 2.0 16V T.S. 150KM 110kW
Rok produkcji 1996
Alfa Romeo 146 2.0 16V T.S. 150KM 110kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
jest to samochod dla ludzi ktorym sprawia frajde jezdzenie samochodem a nie przemieszczanie sie nim. ja jak jade w trase i mam do wyboru trase prosta i latwa lub trudna z zakretami wybieram oczywiscie ZAKRETY! raczej muzyki malo slucham podczas jazdy. wczesniej miale fiata punto i golfa3 1,9td - do golfa napewno niewroce.
wczesniej jezdzilem 1,4 ts juz wtedy bylem bardzo zadowolony. teraz mam do dyspozycji 150KM
czasami ciezko wchodzi wsteczny
jak kto lubi. w alfie jest raczej wiecej frajdy z pokonywania zakretow niz jechania autostrada
wysoki tyl. slabo widac do tylu
jak tylko wsiadlem do alfy od razu wiedzialem ze to auto dla mnie
z przodu bardzo dobrze, z tylu raczej dla nizszych osob.
jest glosno ale jak! jezdzac 1,4ts bylemzadowolony z dzwieku jaki wydaje silnik. teraz przy silniku 2litry dzwiek jest wprost extra i wydobywa sie z silnika a nie z jakiegos kawalka blachy przyspawanego do konca rury wydechowej ;-)
troche mnie dobijalo tankowanie, ale znalazlem rozwiazanie i nic mi nie przeszkadza beztrosko jezdzic do woli - zamontowalem instalacje gazowa z pelnym wtryskiem
mialem kupic fiata brawa w 98r ale jak przeliczylem to alfa 1,4 miala takie parametry jak brawa 1,6 i byla tansza wiec toche z przypadku kupilem auto z ktorego bylem bardzo zadowolony
przy alfie 1,4ts i 100tys w normie.
sprzeglo przy 18tys-wymiana, notoryczne psujacy sie fazator x3
Alfa Romeo 146