Ocena kierowcy - Alfa Romeo 146

aaa, 15 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Alfa Romeo 146 1.9 TD 90KM 66kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Super wytrzymały, dynamiczny i oszczędny. Silnik to im się udał!!!
Przeniesienie napędu : Przeguby padają jak muchy, skrzynia mało wytrzymała, sprzęgło szybko siada.
Układ elektryczny : Komputer czasami wariował.
Zawieszenie : Słabe elementy zawieszenia - wachacze, drążki itd.
Już nigdy włoszczyzny!!! Alfa to fajne auto dla maniaka tej marki i nikogo więcej. Wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i pieniędzy. Ja ze swoim mechanikiem się prawie zaprzyjaźniłem. Prawdziwe auta to Volvo, Audi, Mercedes - ale te starsze roczniki bo nowsze już takie dobre nie są. Do wożenia rodziny nie polecam.
1.9 JTD - majstersztyk wśród dieslów Common Rail.
Czasami haczy i sporadycznie jest problem z wrzuceniem jedynki.
Trochę za sportowy jak dla mnie. Bardzo precyzyjny, auto przyklejone do drogi. Bardzo duży promień skrętu :(
Przednie słupki są jakieś takie za szerokie. Wycieraczka przedniej szyby nie dochodzi do końca (10 cm od słupka) przez co ogranicza widoczności jak pada. Do tyłu to jest tragedia bo tylna szyba jest malutka (ja cofałem na lusterka).
Normalne auto, wszystko na swoim miejscu, nie męczy w trasie. Pod względem ergonomii jest lepsze niż np. Citroen C5 z którego, po przejechaniu 400 km, człowiek wychodzi \"połamany\". Tutaj można przejechać 500 km i iść w tany. :)
Zimą trochę szyby parują jak jedzie więcej niż 2 osoby. Grzanie działa praktycznie natychmiast. Klimatyzacja doskonała.
Miejsca jest w sam raz. Bagażnik jest potężny tylko ma wysoko ustawiony próg.
W trasie przy 140 można normalnie rozmawiać ale jak szybciej to już robi się głośno. Uszczelki piszczą, gwiżdżą, świszczą. W środku plastiki trzeszczą, piszczą, strzelają, pękają. Wykończenie na miarę Fiata Cinquecento.
Jeździ się jak za darmo - jak by policzyć tylko wydatki na paliwo. Jak się zsumuje wszystkie wydatki to trzeba liczyć jeszcze raz tyle co na paliwo.
Alfe 146 JTD z 2000 roku można kupić już za 10 tyś. PLN - to bardzo mało jak za takie auto.
W aucie bez przerwy jest coś do zrobienia np. przeguby, wahacze, łapa silnika, linki do wymiany, łożyska kół, paski i rolki itd. itp.
Auto przez rok 2 razy jechało do serwisu na lawecie. Czasami gasło bez przyczyny i nikt nie mógł ustalić co jest nie tak. Niedługo do wymiany sprzęgło, koło zamachowe, koło pasowe. Gaśnięcie auta było spowodowane prawdopodobnie zapchanym odpowietrzeniem zbiornika paliwa i usterką elektryczną.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

5,9