Ocena kierowcy - Alfa Romeo 146

blue.gb@poczta.fm, 18 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Alfa Romeo 146 1.9 TD 90KM 66kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
dobry z plusem. silnik pali na mrozie o północy przy -20 st.Jest bardzo ekon. nawet się nie spodziewałem. Czasem go kręce po max. do 5000obr. Tak ma jeżdzić.
Alfa ciągnie już od 1800 obr. jest elastyczna, na 5 jeżdze od 60 do 210 km.Ale na 5 ma kopa dopiero po 80 km/godz..Jest cichy, no w korkach 1,2 to słychać silnik ale już 3,4,5 to cisza.MA Magnetyzery komplet Amerykańskie Multimagi 3 szt. koła na azocie, paliwko BP ultimate.
jest ok. krótka 2 tylko 80 km.
ok. troche buja czasem bo są fałdy na drodze
ok do przodu, gorzej do tyłu ale można się przyzwyczajć, fotel ma pionową regulacje to wszystko widać.
super wszystko pod ręką, duży bagażnik, po rozłożeniu siedzeń 1250l. To jest coś przy dł. 425cm auta., tyle ile ma skoda fabia Combii!!!!!
brak klimy ale mam szyberdach elk. i wentylator wydajny, szyby nie parują, jak się dba o filterek.
przy tej dł. bdb. z przodu super, tył też tylko na długich trasach przy wzroście 193cm niewygodne siedzenia, ale wystar. miejsca na kolana z tyłu. Ja nie wiem bo jeżdze tylko z przodu, tak mówią
ok. przy 140 troszkę szumi, silnik słychaś po 160 km.
jeżdze na BP ultimate od niedawna, lepiej się wkręcai mniej pali jakieś 0,2l na 100km. Ma większą liczbe cetanową ok 57 a na orlenie tylko 51 cetanów. Kraków- Jaszczębia góra to 700km w 2 osoby i 120kg bagażu spalił 4,2. Powrót 4,5l czasem 160km. Kielce- kraków 47min. 120km drogi.w zime dochodzi do 7l 100km w mieście w korkach.
tani w zakupie auto z Belgi z 2000r. kupione 2004r za 22000tyś + opony nówki letnie i zimówki 2 kom.
mam ją AR ok roku jest ok. tylko wycieraczki przeczyszczone Silniczek szarpał.dziurka na osłonie przegubu gumowego zaklejona silikonemi ok. wymiana klocków i olejów, filtry,=. tak jak w każdym aucie jest super.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]