Ocena kierowcy - Alfa Romeo 155

Silnik 1.8 T.Spark 140KM 103kW
Rok produkcji 1997
Alfa Romeo 155 1.8 T.Spark 140KM 103kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Trakcja. To auto jedzie jak "po snurku". Idealnie trzyma się drogi
Układ elektryczny : opornik od dmuchawy - działa tylko 4 bieg. Koszt naprawy groszowy
Inne : Lusterko zewnętrzne. Uszkodzone na myjni. Lustra się nie składają a ja pomimo ostrzeżeń wjechałem i teraz trzeba kupić nowe
Pomimo naprawdę drobnych felerów auto jak na swój wiek spisuje się wyśmienicie. Bardzo dynamiczne, świetnie przyspiesza. Przestronne - nawet brak składanych siedzeń nie jest przeszkodą. Bagażnik ma 525 litrów pojemności a w środku bardzo wygodnie mogą podróżować 4 dorosłe osoby
Piękne brzmienie, szybko wchodzi w obroty no i jak brzmi!!!
Czasami wyskakuje wsteczny - ale każdy wiek ma swoje prawa ;)
Można jeździć "bez trzymanki" ;)
Wysoki bagażnik nie ułatwia manewrów do tyłu. Ale coś za coś - auto ma niepowtarzalną i bardzo charakterystyczną linię nadwozia
Jedynym mankamentem jest miejsce w którym umieszczono radio. Trzeba się schylać by zmienić stację bądź przyciszyć/rozłgośnić radio. Ale ktoś kiedyś powiedział, że najpiękniejszą muzyką w Alfie jest brzmienie silnika i jest w tym sporo prawdy
Teraz, w zimie gdy temperatura rano oscyluje w okolicach - 10 stopni wnętrze nagrzewa się w ciągu niecałych 5 minut. To chyba nieźle
Baaaardzo dużo miejsca
Słychać silnik. Ale dla "alfisty" to jest zaleta a nie wada ;)
10,7 l/100 km LPG, 9 l/100 km benzyna. Ja nie narzekam. Podane niżej raporty spalania dotyczą LPG, bo na nim najwięcej jeżdżę
Ceny, dzięki fatalnej opinii o Alfie w Polsce są bardzo niskie. Dzięki temu za nieduże pieniądze można kupić świetną Alfę za kilka tysięcy mniej niż BMW czy Audi.
Niewiele znaczące drobiazgi. Opornik od dmuchawy, czasami nie kontaktuje kostka od obrotomierza, no i nie zawsze działa siłownik centralnego zamka lewych tylnych drzwi - mi osobiście to nie przeszkadza, zapięta jest na stałe blokada i dzieciak sobie sam nie otworzy lewych drzwi - to chyba wszystkie drobne usterki.
Kolega z pracy kupił dwa lata młodszą Vectrę i "odgrażał" się, że po roku porównamy swoje rachunki z serwisu. Po półrocznym użytkowaniu on wydał przeszło 3 tys. zł a ja ajk do tej pory tylko zmieniałem olej i koła na zimowe. I jeszcze akumulator (ale na starym akumulatorze było logo Opla - więc niewiele ma to wspólnego z Alfą). I jakoś stara, poczciwa Alfa nie chce się zepsuć, choć jeździ 3-3,5 tys. km miesięcznie

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T.Spark 140KM 103kW [l/100km]

10,2