Ocena kierowcy - Alfa Romeo 155

Don Lucjano, 16 lat temu
Silnik 1.8 T.Spark 140KM 103kW
Rok produkcji 1997
Alfa Romeo 155 1.8 T.Spark 140KM 103kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : zmienne fazy rozrządu , dynamika.
Dobre autko w tych pieniądzach, osiągi i radość z jazdy to wszystko mozna mieć za niewielka cenę. Poza tym piękna linia nadwozia
Motor w mojej 155 to żyletka.Prawdziwe códo. Nawet na gazie (sekwencja) nieżle przyspiesza. Zmienne fazy rozzadu to takie "małe turbo". Nie wiem skąd takie złe opinie o alfie w polsce, przecież każde auto z leekim stażem wymaga czasem naprawy (chociaż mi się jeszcze nie zdazyło). Jezeli lubisz sportową jazdę to wyprubuj to autko, niemieckie żelastwo będzie wąchać smród twoich spalin!
jest ok. czasem opornie wchodzi 1-ka
Na mokrej nawieżchni trzeba trochę uważać, ale na suchej kozak!
Sedan z wysokim bagaznikiem-Wiadomo ze cofanie na lusterka
Klimatronik!
Przy seryjnym Układzi wyd. bylo calkiem przytulnie, po modyfikacjach nie chce się wysiąść z bolida. Alfiści wiedzą o czym mówię...
gazu spala nie wiele więcej niz paliwa-rewelka!
za 10000 pln to jest dobry interes. wiadomo nie dla zwolenników ekonomicznej i spokojnej, niedzielnej jazdy.
Trochę trzeszczy tu i ówdzie ale to jest ta włoska niedokladność.Jezeli chodi o elementy nadwozia to sa strasznie drogie i czasami trudno je dostać. 155 ma chujowe klamki- wyłamała mi się po pierwszym oziębieniu(120pln nowa+malowanie perłą 70 pln =190 pln!). Na myjni złozyli mi lusterka- prawe się już nie rozłożyło(ok 300 pln w plecy)
Jak narazie rewelka, wszystko igiełka, ale dbam o auto przeglądy itp. Dobrze mieć znajomego fachowca Który zna się na alfach, ja go mam. Jezeli chodzi o czesci mechaniczne to nie są takie drogie jak głosi fama.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T.Spark 140KM 103kW [l/100km]

11,5