Ocena kierowcy - Alfa Romeo 155

Maciej - KapseL, 19 lat temu
Silnik 2.0 T.S. (167.A2A) 143KM 105kW
Rok produkcji 1992
Alfa Romeo 155 2.0 T.S. (167.A2A) 143KM 105kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Super auto, jest piękne,z charakterem, daje świetne wrażenia podczas szybkiej jazdy iwyróżnia się z tłumu.
Ogólnie silnik jest OK, na starcie powinien mieć więcej dynamiki, na wyzszych obrotach daje czadu.
Ze skrzynią nie ma większych problemów, bieg wsteczny nie zawsze chce wejść za pierwszym razem.
Szkoda, że drgania są przenoszone na koło kierownicy. Jeśli nie jedziemy po naszych dziurawych ulicach jest dobrze. Świetnie trzyma się na zakrętach.
W trakcie cofania trochę mało widać, ale częściej jeżdzimy do przodu i nie ma się co przejmować.
Niektóre nowe samochody wyglądają zdecydowanie gorzej, jest super patrząc na rocznik auta-mam dodatki chromowe i imitację drewna, jest to oryginalne wyposażenie.
Szybko się nagrzewa zimą, jest chłodno latem.
Naprawdę duży samochód z ogromnym kufrem za nie duże pieniądze.Pojemnością bagażnika mozna się poszczycić.
W samochodzie takim musi być trochę silnik słyszalny, przecież ma zacięcie sportowe.
W mieście 10/100 km, trasa około 8/100 km. Odpukać jeszcze nic nie naprawiałem. Podstawa:filtr powietrza, oleju, olej, klocki hamulcowe w cenach normalnych jak do innych marek a nieraz taniej bo w pewnym sensie to lepsze wydanie fiata.
Za takie wyposażenia jakie posiadam jest naprawdę tani samochód, ponieważ jest nie doceniany w naszym kraju. Za auto niemieckie tak wyposażone musiałbym zapłacić więcej a nie da mi takiej frajdy z jazdy.
Jak narazie jest OK, mam go od pół roku.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T.S. (167.A2A) 143KM 105kW [l/100km]