Ocena kierowcy - Alfa Romeo 155

Szyszca, 17 lat temu
Silnik 2.0 T.S. (167.A2A) 143KM 105kW
Rok produkcji 1994
Alfa Romeo 155 2.0 T.S. (167.A2A) 143KM 105kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Alfa 155 2,0TS jest bardzo dobrym samochodem. Była by idelana gdy z tym wygładem posiadła technike hondy (slinik wykonanie i zawieszenie) : )) Zawsze chciałem mieć alfe 155 jednak sie trochce zawiadłem po prostu dla mnie jej czegoś brakuje.
Silnik bardzo dobry. Jednak ja jestem zwolennikiem 16 zaworowych wieć 8 zaworów jest dlamnie minusem. Ogromną zaleta silnika łańcuch rozrządu i chłodnica oleju.
Skrzynia jest przecietna jest nieprecyzyjna porównuje ja do skrzyni hondy i dużo jej brakuje. Nie nadąża za mocnym silnikiem.
zawieszenie bardzo dobre zdolne do szybkiej jazdy , jednak nie daje sobie rady z krótkimi nierównościami i zbyt głosno pracuje.
minus zbyt wąskie lusterka.
za duza kierwonica w wersji bez poduchy , odczuwa sie to przy większysz predkosciach i szybkiej jezdzie. Brak klimy w wersji 167 czyli wersja ze skórą. w lato troche uciążliwe.
Ogólnie duzo pali. Jednak to jest zrozumiale że 145 KM trzeba napoić. W stosunku do osiągów spalanie jest odpowiednie. Spalnie oceniam przy instalcji gazowej.
stosunek cena samochód jest idelna. Za to cena nie kupisz lepszego samocodu. Z tym wyglądem osiągami i wyposażeniem nie ma lepszego.
przez pół roku urzytkowania nic sie nie stało , jedeny problem zacinające sie wycieraczki przy wolnym działaniu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T.S. (167.A2A) 143KM 105kW [l/100km]

11,0