Ocena kierowcy - Alfa Romeo 155

bobryt, 16 lat temu
Silnik 2.0 T.S. 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 1997
Alfa Romeo 155 2.0 T.S. 16V 150KM 110kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Inne : silnik super, bogate wyposażenie, prześliczny wygląd
Auto dla wielbicieli marki i indywidualistów. Sportowa limuzyna nie często spotykana na ulicach. Do tego niezwykle piękna. Bogate wnętrze także sie podoba. Szkoda że prestiż marki psują awarię. Jeśli o mnie chodzi chętnie będę jeździł Alfami do końca życia
świetna dynamika, jeśli sie nie tankuje najtańszego 95 to przyśpiesza świetnie. silnik można kręcić aż do 7 tys. brzmi bardzo sportowo, od 3tys na 2 biegu aż rwie kierownice ;)
biegi mogły by być bardziej precyzyjne, wstęczny trzeba 2 razy wrzucać
bez zarzutu, troche skacze na dziurach ale to wady twardszego zawieszenia. na trasie świetnie sie jeździ
widocznośc ok, przy cofaniu trzeba uważać bo kufer wysoki
troszke skrzypi, wiadomo, autko ma swój wiek. radio mogło by być wyżej.
klima bez zarzutów. jak sie dba to sie ma :) nawiewy też w dobrych miejscach. dośc szybko się nagrzewa zimą
ja za kółkiem nie narzekam. jak w 5ke jechaliśmy to też nikt złego słowa nie powiedział. bagażnik też duży
silnik słychać przy wyzszych obrotach - i bardzo dobrze! zawieszenie mogło by być cichsze ale to nie lexus więc można wybaczyć
jak na auto 2 litrowe to nie jest źle. w mieście koło 10litrów, na trasie 7-8l/100. ceny części znośne. trzeba zaakceptować że sie płaci za rzadkie auto
Auto te można nabyć w cenie tańszej niż ten sam rocznikowo Golf czy Vectra, a zaoszczędzone pieniądze warto dbać na bieżąco o te auto. Również osiągi i wyposażenie przewyższają wspomniane auta. Ja trafiłem na jak dotąd niezawodny egzemplarz stąd dobre oceny. Jednak przy zakupie 155ki trzeba dobrze sie przyjrzeć autu bo czasem można sie wpakować w niezłe g.... ;)
otwieranie bagażnika - przetarty przewód. jedyna rzecz którą musiałem naprawić
nic poważnego sie nie działo

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T.S. 16V 150KM 110kW [l/100km]

8,7