Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 II Crosswagon Q4

jaras, 7 lat temu
Silnik 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Alfa Romeo 156 II Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW 2004-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jestem mega zadowolony :)
Zawieszenie
Inne
Inne
Można powiedzieć, że spełniłem marzenia- zawsze chciałem mieć auto 4x4 ze stałym napędem, ładne, wyróżniające się wśród innych crossoverów i suvów typu BMW czy Nissan których jest pełno. Mam alfę od września 2016- poza typowymi sprawami eksploatacyjnymi wymieniłem termostat + rurę od sprężarki do intercoolera. Poza tym nie miałem z nim żadnych problemów.. Wiem, że jeszcze może zbyt mało czasu go mam by moja ocena była w pełni miarodajna więc kolejną napiszę po roku eksploatacji :)
Podciągnięty do 180 kucy :) Nie szaleję, ale prowokuje auto do szybszej jazdy! Nie ma oczywiście problemu z wyprzedzaniem, nie pali ojeju- po ponad 5 tys. km. na bagnecie wciąż ten sam stan :) Kultura pracy wyraźnie większa od legendarnego TDI.
Ogólnie ok. 6 biegów robi swoje- szczególnie w trasie. Biegi wchodzą dobrze i precyzyjnie..czasami w mroźne dni jedynka trochę gorzej wchodzi.
Autko jest jak przyklejone i pozwala na duużo więcej. Wiadomo TorSen C też ma na to wpływ, ale układ jezdny w tej alfie słynie z wyjątkowej precyzji i wygody prowadzenia co mogę potwierdzić. Jednocześnie jest to najsłabszy też element alfy- zawieszenie jest nietrwałe, a części jak za passata b5.. Mi jak na razie zawieszenie "siedzi cicho" nic niepokojącego się nie odzywa, ale spodziewam się że prędzej czy później spotka mnie ta niemiła powinność wymiany zawiasu. Trzeba też dodać że zawieszenie jest dosyć twarde, co nie każdemu będzie pasować..mi pasuje :)
Do przodu elegancko- do tego podwyższony prześwit do 20 cm i widzimy więcej z góry ;) Lusterka trochę małe, ale idzie się przyzwyczaić, duży plus za elektryczne fotochromatyczne lusterko wsteczne- standard w crosswagonie :) Do tyłu nieco gorzej, ale pomagają czujniki cofania - również standard w crossie.
Mało schowków, brak uchwytu na napoje.. Osobiście mi to nie przeszkadza, ale mogłoby być lepiej Reszta na swoim miejscu.
Nagrzewa się bardzo szybko- chyba ma na to wpływ elektryczna nagrzewnica w nawiewie - po ok. 1,5 km dmucha ciepłem aż miło. Podgrzewane fotele też robią robotę :) Klima we wrześniu dawała radę, ale zobaczymy jak poradzi sobie w letnie upalne dni..
Małe kombii to i mały bagażnik ale można było rozplanować to trochę lepiej. Ja mam 175 cm i jestem zadowolony, pasażerowie też jeszcze nigdy nie narzekali
Jak na diesla do 120 km Ok. potem już tylko gorzej. Słychać też nieco mechanizmy od 4x4 ale trzeba się wsłuchać i nie jest to dokuczliwe.
Na razie OK. Spodziewałem się że będzie gorzej.. Najgorszym wrogiem alfy jest słaby mechanik i niedbający o auto właściciel..
Nie wiem co można mieć w takiej cenie w takim roczniku z takim wyposażeniem i z takim wyglądem :)
Rura turbo + termostat.. To wszystko :)
BRAK jak narazie ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW [l/100km]